Wpadka poseł PO na antenie. Sądziła, że krytykuje słowa Kaczyńskiego [WIDEO]

Poseł PO Marta Golbik była gościem w Radiu Piekary. Skrytykowała wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że jeżeli jego ugrupowanie wygra wybory parlamentarne, to opozycja będzie mówiła o fałszerstwie wyborczym. Zaliczyła przy tym wpadkę na antenie.
Poseł PO Marta Golbik  Wpadka poseł PO na antenie. Sądziła, że krytykuje słowa Kaczyńskiego [WIDEO]
Poseł PO Marta Golbik / Screen z Twittera / Bambo

Dziennikarz zapytał swojego gościa, „dlaczego Platforma Obywatelska chce sfałszować najbliższe wybory?”. Nawiązał przy tym do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który spotkał się ostatnio z wyborcami.

– Dzisiaj metoda liczenia głosów nie jest najlepsza – mówił niedawno prezes PiS.

– Ci, którzy się interesują polityką, wiedzą, że oni już zapowiedzieli, że jeśli my wygramy wybory, to znaczy, że będą sfałszowane, i oni wtedy już będą walczyć innymi metodami, żeby przywrócić sprawiedliwość i prawdę – dodał podczas spotkania w Katowicach.

Marta Golbik nie kryła zaniepokojenia zapowiedziami Kaczyńskiego dotyczącymi ordynacji wyborczej. Jest zdania, że lider PiS zrobi wszystko, by wybory przebiegły po jego myśli.

Prowadzący przypomniał także inny cytat: „Niestety sfałszowanie wyborów to jest minuta, żeby unieważnić dziesiątki głosów, bo się dostawia dodatkowy krzyżyk i głos jest nieważny. Oni mają to naprawdę nieźle opanowane”.

Niezręczna wpadka poseł PO 

Wtedy poseł PO bez wahania odpowiedziała: – Jak widać, on ma to świetnie opanowane, skoro tak doskonale się na tym zna – skwitowała.

Dziennikarz w tym miejscu uświadomił swojego gościa, że nie są to słowa prezesa PiS, tylko Donalda Tuska z Sandomierza.

– Bo obawa o fałszowanie wyborów ze strony partii rządzącej jest dużo większa – tłumaczyła się Golbik.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Elon Musk zdecydował kogo poprze w walce o fotel prezydencki Wiadomości
Elon Musk zdecydował kogo poprze w walce o fotel prezydencki

Miliarder Elon Musk powiedział w piątek, że jeśli Ron DeSantis, który zapewnił sobie drugą kadencję gubernatora Florydy, będzie się ubiegał o prezydenturę w 2024 roku, otrzyma jego poparcie.

PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ] Wiadomości
PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ]

Gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę głos na PiS oddałoby 38 proc. badanych - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową Wiadomości
Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową

Korea Północna nasiliła w tym roku próby rakietowe i groźby nuklearne. W czasie wojny na Ukrainie i rywalizacji mocarstw Pjongjang wyraźnie opowiada się po stronie Rosji i Chin, a jednocześnie zacieśnia relacje z Moskwą, by równoważyć swoje uzależnienie od Pekinu – oceniają w rozmowie z PAP eksperci.

Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach Wiadomości
Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach

Od 1 sierpnia 1948 roku do 30 listopada 1954 roku był wiceministrem Bezpieczeństwa Publicznego. Już wcześniej Konrad Świetlik dał się poznać jako szef Głównego Zarządu Politycznego WP i dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 14 grudnia 1945 roku awansowany na generała brygady – był wówczas najmłodszym generałem w „ludowej” armii.

Wiadomości
[Nowy rysunek Krysztopy] "Mentalny zbieracz szparagów"

Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność.

Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni Wiadomości
Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni

W Łodzi w grudniu będzie miało miejsce spotkanie Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Pojawią się na nim ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich. Polska nie wyraziła jednak zgody na wjazd do kraju szefowi rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa.

Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego Wiadomości
Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego

Bundestag zatwierdził dodatkowe środki na wsparcie języka polskiego w Niemczech; teraz ważne jest, aby strona polska też opowiadała się za wielojęzycznością, w tym za niedyskryminującym wsparciem języka niemieckiego jako języka mniejszości - podkreślił w piątek ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger.

Szef Pentagonu rozmawiał z minister obrony Niemiec o pomocy Ukrainie i wzmacnianiu NATO. Jest komunikat Wiadomości
Szef Pentagonu rozmawiał z minister obrony Niemiec o pomocy Ukrainie i wzmacnianiu NATO. Jest komunikat

Minister obrony USA Lloyd Austin rozmawiał w piątek ze swoją niemiecką odpowiedniczką Christine Lambrecht o pomocy dla Ukrainy i wzmocnieniu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO - przekazał Pentagon.

Rząd przyjął projekt zamrażający ceny gazu Wiadomości
Rząd przyjął projekt zamrażający ceny gazu

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnej ochronie odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu. Celem ustawy jest zamrożenie cen gazu dla gospodarstw domowych na poziomie z 2022 r. – podał KPRM w piątkowym komunikacie.

To już pewne. Dramat Neymara na mundialu w Katarze Wiadomości
"To już pewne". Dramat Neymara na mundialu w Katarze

To już pewne: kontuzja kostki, której Neymar doznał w meczu z Serbią wyklucza lidera Brazylijczyków z dwóch pozostałych meczów w fazie grupowej mundialu - informuje sport.tvp.pl.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe