„Podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu Parlamentu Europejskiego”. Prigożyn przekazał PE zakrwawiony młot?

Dziesięć dni temu opinią publiczną wstrząsnęło nagranie, na którym tzw. Wagnerowcy mieli zabić młotem kowalskim rosyjskiego żołnierza, który chciał przejść na stronę Ukrainy. Ta straszna historia ma swój dalszy ciąg.
Młot, który miał być przekazany przez Prigożyna „Podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu Parlamentu Europejskiego”. Prigożyn przekazał PE zakrwawiony młot?
Młot, który miał być przekazany przez Prigożyna / Telegram Grey Zone

– Ja, Jewgienij Anatoljewicz Nużin, urodzony w 1967 roku. Poszedłem na front, aby przejść na stronę ukraińską i walczyć z Rosjanami. 4 września zrealizowałem swój plan przejścia na stronę Ukrainy. 11 listopada 2022 roku byłem na ulicach Kijowa, gdzie otrzymałem cios w głowę, w wyniku którego straciłem przytomność. Obudziłem się w tej piwnicy, gdzie powiedziano mi, że będę sądzony

– tak brzmiały ostatnie słowa Jewgienija Nużina, po których rozbito mu głowę potężnym młotem. 

Nagranie udostępniono na popularnym rosyjskim kanale na Telegranie „Grey Zone”. Kanał jest uważany za związany z Grupą Wagnera.

Dziś opublikowano kolejne nagranie, na którym widać, jak jeden mężczyzna przekazuje drugiemu futerał, prawdopodobnie futerał od skrzypiec, w którym, jak się okazuje po otwarciu, znajduje się zakrwawiony młot z logotypem Grupy Wagnera.

Jewgienij Prigożyn w imieniu grupy Wagnera przedstawił Parlamentowi Europejskiemu informację.

Wcześniej portal Politico zapytał Jewgienija Prigożyna, czy słyszał o inicjatywie deputowanych Parlamentu Europejskiego, by wezwać Unię Europejską do uznania Grupy Wagnera za organizację terrorystyczną, na co ten odpowiedział następująco:

„Dziś odbyłem spotkanie z dowódcami Grupy Wagnera, na którym przekazałem im tę smutną wiadomość… Z dniem dzisiejszym podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu rozwiązania Parlamentu Europejskiego. Zanim jednak ta procedura nabierze mocy prawnej, otrzymałem polecenie przedstawienia Parlamentowi Europejskiemu informacji”.

Prigożyn spełnił życzenie i wręczył przedstawicielowi Parlamentu Europejskiego osobliwe „etui informacyjne”, które z zewnątrz przypomina futerał do noszenia instrumentu muzycznego, ale wcale nie zawiera skrzypiec… Nie potrafię jednak powiedzieć, co może oznaczać jego zawartość. Pierwszy raz widzę coś takiego

– czytamy w komentarzu do filmu na profilu „Grey Zone” na Telegramie. Jewgienij Prigożyn jest uważany za twórcę i patrona Grupy Wagnera.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji Wiadomości
Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji

W ostatnim czasie głośno było o powrocie Kurdej-Szatan, celebrytki, która straciła wiele lukratywnych kontraktów po tym jak w odrażający sposób zaatakowała Straż Graniczną, na ekrany telewizorów.

Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską Wiadomości
"Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską"

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski udzielił wywiadu portalowi Do Rzeczy.

Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe