„Żałosne”. Marek Suski dosadnie odpowiada ambasadarowi Niemiec ws. Patriotów

Thomas Bagger, ambasador Niemiec w Warszawie, przekazał w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”, że rozmieszczenie niemieckich baterii Patriot poza obszarem należącym do NATO „nie jest realistyczne”. W ostrym tonie odpowiedział mu poseł PiS Marek Suski.
Marek Suski „Żałosne”. Marek Suski dosadnie odpowiada ambasadarowi Niemiec ws. Patriotów
Marek Suski / screen YT - Onet News

Postępowanie naszych zachodnich sąsiadów ws. przekazania baterii Patriot w ostrych słowach na antenie TVP Info ocenił poseł PiS Marek Suski.

Czy lepiej, by rakiety były strącone na terytorium Ukrainy, czy dopiero nad terytorium Polski? Czy Patrioty na Ukrainie nie przyczyniłyby się do tego, by groźbę ataku na Polskę oddalić, czy miałyby czekać na terenie Polski, aż Rosja nas zaatakuje? 

– mówił polityk w „Kwadransie politycznym” TVP. Redaktor prowadzący rozmowę przypomniał posłowi słowa ambasadora Niemiec, który twierdzi, że władze w Berlinie przekazały dużą ilość nowoczesnego sprzętu wojskowego ukraińskiej armii. 

Tak, te hełmy budowlane były bardzo nowoczesne. A jeśli chodzi o sprzęt NATO, to przecież USA, Polska dostarczają Ukrainie sprzęt i to też jest sprzęt NATO. Niemcy zachowują się żałośnie w stosunku do wojny na Ukrainie

– skwitował Marek Suski. Jego zdaniem Niemcy „podskórnie wspierają agresję rosyjską”. 

Ten sprzęt NATO-wski, który jedzie teraz na Ukrainę, jest obsługiwany przez ukraińskich żołnierzy. Niemcy mogliby Ukraińców przeszkolić, to są zdolni ludzie, zaprawieni w boju. Z bojowego punktu widzenia taka bateria, jeszcze z lat 70., nie ma większego znaczenia dla naszej obronności, ale wspierając system obronny Ukrainy, odegrałaby ważną rolę

– podsumował polityk.

Ambasador Niemiec: „Polska odpowiedź jest trudna do zrozumienia”

Thomas Bagger, ambasador Niemiec w Warszawie, przekazał w opublikowanej w piątek rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”, że rozmieszczenie niemieckich baterii Patriot poza obszarem należącym do NATO „nie jest realistyczne”. Dodał, że polska odpowiedź, aby przekazać te baterie Ukrainie, jest „trudna do zrozumienia”. 

Polski rząd doskonale zna różnicę między terytorium należącym do NATO i takim, które do sojuszu nie należy. A te Patrioty wchodzą w skład potencjału obronnego NATO. Wykorzystanie ich poza tym obszarem zwyczajnie nie jest teraz realistyczne. Zresztą Niemcy już dostarczyły Ukrainie bardzo nowoczesny system obrony przeciwlotniczej Iris-T. Ukraińcy bardzo go doceniają

– wskazał dyplomata.

Czytaj więcej: „Polska odpowiedź jest trudna do zrozumienia”. Ambasador Niemiec zabiera głos ws. Patriotów


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek jak Mahatma Gandhi Wiadomości
Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek "jak Mahatma Gandhi"

Prokuratura Regionalna w Szczecinie w czwartek skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom: Ewie Wrzosek i Małgorzacie M. Obie zawieszono na pół roku. Zarzuty, które śledczy zamierzają im przedstawić, dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełniania obowiązków służbowych i - wobec prok. Ewy Wrzosek - także zaangażowania się w działalność polityczną.

Jarosław Kaczyński: Niemcy musza ponieść ciężkie straty reputacyjne Wiadomości
Jarosław Kaczyński: Niemcy musza ponieść ciężkie straty reputacyjne

Będziemy pokazywali, że Niemcy nie rozliczyli się ze zbrodni. Oni muszą ponieść ciężkie straty reputacyjne - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, który odnosił się do egzekwowania zadośćuczynienia od Niemiec za II wojnę światową.

Incydent w Pałacu Bunckingham? Jest reakcja księcia Williama Wiadomości
Incydent w Pałacu Bunckingham? Jest reakcja księcia Williama

29 listopada w Pałacu Buckingham małżonka króla Karola III Camilla zorganizowała spotkanie, które dotyczyło przemocy wobec kobiet.

Szokujące słowa Macrona: Zachód powinien rozważyć gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji Wiadomości
Szokujące słowa Macrona: "Zachód powinien rozważyć gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji"

Zachód powinien rozważyć, jak odpowiedzieć na zgłaszaną przez Rosję potrzebę uzyskania gwarancji bezpieczeństwa, jeśli Władimir Putin zgodzi się na negocjacje w celu zakończenia wojny z Ukrainą - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron. Europa musi zacząć przygotowania do budowy nowej architektury bezpieczeństwa na kontynencie i zastanowić się, jak ma ona wyglądać w przyszłości - dodał.

 ETS to złodziejski system Wiadomości
"ETS to złodziejski system"

Poselski projekt ustawy o zawieszeniu systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (ETS) trafił do Sejmu. Na jego temat w wywiadzie z Radiem Maryja wypowiedział się wiceminister sprawiedliwości – Michał Woś.

Skandal wokół rosyjskojęzycznych mediów nadających z Łotwy. Łotysze wściekli Wiadomości
Skandal wokół rosyjskojęzycznych mediów nadających z Łotwy. Łotysze wściekli

Do skandalu doszło na Łotwie w związku z działalnością na terytorium tego państwa opozycyjnej rosyjskiej telewizji "Dożd". Chodzi dokładnie o słowa dziennikarza stacji, który miał stwierdzić, że kanał udziela pomocy zmobilizowanym Rosjanom w zdobyciu "sprzętu i podstawowych wygód na froncie".

50 lat postępu. Stany Zjednoczone zaprezentowały nowy bombowiec strategiczny B-21 Raider Wiadomości
"50 lat postępu". Stany Zjednoczone zaprezentowały nowy bombowiec strategiczny B-21 Raider

Siły Powietrzne USA przedstawiły swój najnowszy bombowiec nuklearny stealth B-21. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja od 30 lat.

Brytyjskie media alarmują. Rosja w ten sposób ma omijać embargo na ropę Wiadomości
Brytyjskie media alarmują. Rosja w ten sposób ma omijać embargo na ropę

Rosja po cichu zgromadziła flotę ponad 100 starzejących się tankowców, aby za ich pomocą obchodzić ograniczenia na sprzedaż ropy, które Zachód nałożył na Moskwę po jej inwazji na Ukrainę - podał w sobotę "Financial Times", przywołując opinie analityków rynku.

[Nasz Patronat] To już dzisiaj! 19.00. Tutaj obejrzysz premierę wstrząsającej animacji o Dzieciach Zamojszczyzny Wiadomości
[Nasz Patronat] To już dzisiaj! 19.00. Tutaj obejrzysz premierę wstrząsającej animacji o "Dzieciach Zamojszczyzny"

110 000 osób deportowanych z ponad 300 wsi, w tym 30 000 dzieci, które skradziono rodzicom i przeznaczono do germanizacji. Wielu zabitych i rannych. Stracony dorobek całego życia. To bilans działalności Niemców na Zamojszczyźnie. "Miałem jasne włosy i niebieskie oczy" - nosi tytuł animacji o "Dzieciach Zamojszczyzny", przygotowanej przez Fundację Pamięci Narodów. Premiera dzisiaj o 19.00.

Francuski dziennikarz szydził z reprezentacji Polski. Spotkał się z odpowiedzią Ludovica Obraniaka Wiadomości
Francuski dziennikarz szydził z reprezentacji Polski. Spotkał się z odpowiedzią Ludovica Obraniaka

Już jutro reprezentacja Polski zmierzy się z Francją w ramach 1/8 fazy pucharowej mundialu w Katarze. Przed tym spotkaniem można wywnioskować z pewnych komentarzy, które napływają wprost z Francji, że "trójkolorowi" czują się bardzo pewnie. Ich nastawienie starał się ostudzić Ludovic Obraniak – były reprezentant Polski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe