B. pełnomocnik marszałka z PO skazany za pedofilię. Jest komunikat Urzędu Marszałkowskiego

Krzysztof F. został odwołany z funkcji w Urzędzie Marszałkowskim natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów we wrześniu 2020 r. – przekazało PAP w czwartek biuro prasowe zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Mężczyzna odbywa karę więzienia m.in. za za dopuszczanie się innej czynności seksualnej z małoletnim.
ważne B. pełnomocnik marszałka z PO skazany za pedofilię. Jest komunikat Urzędu Marszałkowskiego
ważne / grafika własna

"Krzysztof F. od dnia 30 września 2020 roku nie pełni funkcji pełnomocnika ani żadnej innej związanej z pracą na rzecz Urzędu Marszałkowskiego. Został odwołany natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu mu zarzutów" – poinformowało w oświadczeniu przesłanym PAP w czwartek biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Skazany za pedofilię

Mężczyzna, jak przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Tomasz Szaj, "został skazany za trzy czyny: dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim, udzielanie narkotyków małoletniej i usiłowanie (udzielenia narkotyków – PAP) temuż małoletniemu oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających".

Jak dodał sędzia, u Krzysztofa F. znaleziono 339 g "ziela konopi innych niż włókniste".

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 r., zarzuty zostały mężczyźnie przedstawione miesiąc później. Została mu wymierzona kara 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Prawomocny wyrok zapadł 14 grudnia 2021 r.

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Szczecin. Według rozgłośni pokrzywdzeni to "dzieci znanej parlamentarzystki".

"Krzysztof F. był pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego na długo przed objęciem funkcji marszałka przez pana Olgierda Geblewicza, tj. aż od 2004 roku. Odpowiadał m.in. za kwestie związane z profilaktyką uzależnień" – poinformowało w czwartkowym oświadczeniu biuro prasowe urzędu.

Mężczyzna działał m.in. w Zachodniopomorskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego w kadencjach 2009-2010 oraz 2014-2016 i 2016-2019 – najpierw jako dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, później przedstawiciel Stowarzyszenia Równość na fali.

Jak przekazano na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w informacji o członkach rady, zajmował się "m.in. współpracą i wspieraniem działań administracji publicznej: samorządowej i państwowej, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli różnych środowisk zawodowych i lokalnych w obszarach profilaktyki i rozwiązywania problemów wynikających z uzależnienia i przemocy w rodzinie, edukacją społeczeństwa w zakresie konsekwencji nadużywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych, metod zapobiegania oraz ograniczania negatywnych skutków takich zachowań, a także szeroko pojętym wspieraniem działalności organizacji pozarządowych".

Wskazano, że pełnił również funkcję wojewódzkiego eksperta ds. przeciwdziałania uzależnieniom.

"We współpracy z organizacjami pozarządowymi dał się poznać jako rzetelny, pełen zrozumienia partner, nastawiony na wspólną realizację celów związanych z przeciwdziałaniem patologii społecznych w zakresie problemów wynikających z uzależnień oraz związanych ze stosowaniem przemocy. Dodatkowo pracuje jako trener umiejętności psychospołecznych oraz specjalista terapii uzależnień" – podano wówczas.

W 2013 r. Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii podawało też, że Krzysztof F. pełnił funkcję eksperta wojewódzkiego ds. informacji o narkotykach i narkomanii.

Od 2017 r. był współwłaścicielem jednej ze szczecińskich restauracji.

W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia startował do sejmiku województwa zachodniopomorskiego z komitetu wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

W przedwyborczym wywiadzie, opublikowanym w październiku 2018 r. w portalu ebarlinek.pl powiedział, że jego doświadczenia zawodowe to "w dużym stopniu praca z potrzebującymi wsparcia oraz w obszarach związanych z profilaktyką zdrowia w różnych jego aspektach".

Wskazał, że pracował m.in. jako inspektor ds. jakości usług medycznych w Regionalnym Szpitalu Onkologicznym w Szczecinie oraz jako specjalista ds. promocji zdrowia w Zachodniopomorskim Centrum Organizacji i Promocji Zdrowia w Szczecinie.

Dodał też wówczas, że od 2004 r. był związany zawodowo z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie zajmował stanowiska "od inspektora po dyrektora, cały czas w obszarze profilaktyki oraz spraw społecznych", a w czasie, gdy publikowany był wywiad, pełnił funkcję pełnomocnika marszałka ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Pracował też jako terapeuta w obszarach m.in. uzależnień, przemocy i wykluczenia społecznego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym Wiadomości
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym

3 lutego 1982 r. Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni wydał najwyższy z wyroków wobec działaczy opozycji w stanie wojennym. Ewa Kubasiewicz, która pracowała w Wyższej Szkole Morskiej jako kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów uczelnianej biblioteki, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności i 5 lat pozbawienia praw publicznych.

Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach Wiadomości
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach

O godz. 22.00 w piątek zamknięto lokale wyborcze w Czechach po pierwszym dniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Lokale zostaną otwarte w sobotę o godz. 8.00, a głosować na kandydatów na prezydenta, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO Petra Pavla lub byłego premiera Andreja Babisza, będzie można do godz. 14.00.

Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe