„Wynika to z odpowiedzi na moją interpelację” – wskazuje polityk we wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X.
Ponieważ amerykańskie władze federalne nie tylko nieskutecznie bronią granicy z Meksykiem, ale wręcz ułatwiają napływ nielegalnych migrantów, Teksas postanowił bronić się sam. Waszyngton nie chce na to pozwolić.
„Ludzie rozkręcający aferę z powodu obecności lustra w sali gimnastycznej krakowskiego «Sokoła» sami wystawiają sobie marne świadectwo” – pisze na platformie X była premier, a obecnie europoseł PiS Beata Szydło.
W kilku regionach Włoch rolnicy protestowali w poniedziałek przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej.
„Marszałek Hołownia usiłując wygasić nam mandaty złamał przepisy kodeksu wyborczego i Konstytucji RP” – wskazuje na platformie X poseł PiS Maciej Wąsik, do wpisu dołączając dokument z uzasadnieniem decyzji Sądu Najwyższego.
Ukraina i Węgry uczyniły „wielki krok” ku spotkaniu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z premierem Viktorem Orbanem – oświadczył szef biura Zełenskiego Andrij Jermak po rozmowach z szefem MSZ Węgier Peterem Szijarto, w którym uczestniczył wraz z szefem MSZ Ukrainy Dmytrem Kułebą.
Ministerstwo Obrony Ukrainy zabrało głos ws. doniesień medialnych, jakoby naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny został odwołany przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
Jak donosi portal Brussels Signal, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ma poważny problem – jej poparcie w Parlamencie Europejskim jeszcze nigdy nie było tak kruche.
Wbrew doniesieniom niektórych brytyjskich mediów król Wielkiej Brytanii Karol III wyszedł niespodziewanie w poniedziałek po południu z londyńskiego szpitala, w którym w miniony piątek przeszedł zabieg w związku z powiększoną prostatą.
W poprzednim tygodniu na wniosek posłów Prawa i Sprawiedliwości zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie komisji ochrony środowiska, poświęcone bezprawnej decyzji minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski o zakazie wycinki drzew przez najbliższe pół roku na terenie 30 nadleśnictw w całej Polsce.
Eurodeputowana z Łotwy Tatiana Żdanok przez lata pracowała na rzecz rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) – wynika z dziennikarskiego śledztwa redakcji z Łotwy, Estonii, Szwecji i niezależnych mediów rosyjskich.
– Trzeba odbudować media publiczne ze zgliszcz i przywrócić widzom wiarę w prawdę – powiedziała dla Wirtualnych Mediów Justyna Dobrosz-Oracz. Dziennikarka rozwiązała po wielu latach współpracę z „Gazetą Wyborczą” i będzie teraz tworzyć materiały dla TVP.
Minister sprawiedliwości Adam Bodnar przekazał w poniedziałek, że Polska czeka obecnie na odpowiedź ze strony Komisji Europejskiej ws. przystąpienia naszego kraju do Prokuratury Europejskiej. Jak mówił, jest to „proces ważny dla polskiej prokuratury, na swój sposób rewolucyjny”.
– Decyzje o formule startu w wyborach samorządowych zapadną 3 lutego na Radzie Krajowej Nowej Lewicy; będziemy próbowali się dogadać z KO i myślę, że to się dobrze skończy – mówił w poniedziałek minister nauki i szkolnictwa wyższego, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek.
Prezes i wiceprezesi Sądu Apelacyjnego w Warszawie odpowiedzieli na zarzuty w związku z listem 52 sędziów orzekających w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia przed wezbraniem wód z przekroczeniem stanów alarmowych na rzece Krznie w województwie lubelskim.
Europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki uważa, że odwołanie 10 prokuratorów regionalnych i okręgowych odbyło się z pominięciem zapisów Prawa o prokuraturze. Jego zdaniem "przyjdzie czas, że zostanie to rozliczone". "(Donald) Tusk nie będzie rządził wiecznie z (Adamem) Bodnarem - dodał.
- Onet rozmawia z sędzią Łączewskim, który nigdy nie powinien być sędzią. Dlaczego? Bo ma urojenia. Uważa, że służby go inwigilowały. Wydał urojony wyrok o tym ze CBA wymyśliło aferę gruntową. Otóż afera była- orzekły to sądy, a służby nigdy nie zajmowały się sędzią. To fikcja - napisał Maciej Wąsik w mediach społecznościowych.
Ostatnio brytyjskie media obiegły niepokojące doniesienia. Księżna Walii przeszła pilną operację. Pojawiły się nawet medialne doniesienia o "zagrożeniu życia". Tymczasem Kate Middleton i książę William wydali kilka chwil temu radosne oświadczenie.
Są nowe informacje ws. wzbudzającej ogromne kontrowersje niemieckiej rafinerii PCK w Schwedt. Okazuje się, że planowała ona rozbudowę zakładu. Polska wyraziła jednak swoje uwagi co do szkodliwych emisji i dlatego Niemcy miały sporządzić odpowiednią analizę. Dotychczas to nie nastąpiło.