Wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki został zapytany przez dziennikarzy o decyzje klubu ws. ustawy medialnej.
- Premier Morawiecki zaakceptował objęcie pracowników punktów szczepień ochroną jak funkcjonariuszy publicznych - napisał minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze.
Proces nauczyciela, który miał zabić 43-letniego mężczyznę i zjeść część jego zwłok, rozpoczął się we wtorek w sądzie okręgowym w Berlinie. Prokuratura zakłada u oskarżonego "sadystyczno-kanibalistyczną motywację seksualną" - informuje we wtorek agencja dpa.
W Drezdenku (Lubuskie) w ręce policjantów wpadł 46-latek poszukiwany czterema listami gończymi do odbycia kary za liczne kradzieże. Zatrzymał go policjant będący po służbie, kiedy był na zakupach – poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
- Na listę lektur min. Czarnek wpisał aż pięć pozycji Zofii Kossak–Szczuckiej, katolickiej pisarki–antysemitki, która w czasie wojny ratowała Żydów - napisano na profilu portalu "OKO.press" na Twitterze.
Długotrwały boom gospodarczy w Polsce spowodował odwrócenie sytuacji na rynku pracy. Z kraju o jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia w Europie stała się Polska krajem o jednym z najniższych. I to pomimo pandemii koronawirusa - pisze portal ARD w korespondencji z Warszawy.
Nowe doniesienia medialne i ustalenia posła PO Piotra Borysa podsycają wątpliwości związane z okolicznościami śmierci 34-letniego mężczyzny z Lubinia.
Nie cichną komentarze po tekście na temat majątku Donalda Tuska. Na dziennikarzy, którzy napisali artykuł – Szymona Jadczaka i Patryka Słowika, spadła fala hejtu ze strony zwolenników byłego premiera.
– Jeżeli pracownik traci w oczach pracodawcy przez fakt, że jest czynnym żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, to ma poczucie zagrożenia swojego miejsca pracy – o inicjatywie wsparcia żołnierzy WOT i swojej działalności publicznej mówi Natalia Nitek-Płażyńska, prezes Fundacji Łączy nas Polska, w rozmowie z Konradem Wernickim.
Jeśli Szewach Weiss uważa, że za mienie zamordowanych przez Niemcy polskich Żydów komuś należą się odszkodowania, a jednocześnie Polsce reparacje od Niemiec, to rząd powinien wystawić weksel i niech Izrael ściągnie sobie bezpośrednio w Berlinie - stwierdził b. szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski.
– Szczepienia powinny być obowiązkowe, żeby uniknąć najgorszego – tłumaczy polityk Koalicji Obywatelskiej Antoni Mężydło.
Dziennikarz „Do Rzeczy” Piotr Semka przez ostatnie kilka miesięcy walczył z koronawirusem, a teraz z konsekwencjami choroby. – Covid przetrwałem. Teraz walczę z dolegliwościami, które są poboczne – opisuje dziennikarz.
Jako "skandaliczny" ocenił we wtorek wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk artykuł Deutsche Welle (DW), odnosząc się do zawartego w nim zwrotu "polskie getta". Jeżeli nie dostaniemy jasnych, precyzyjnych przeprosin, wystąpimy na drogę prawną - zapowiedział.
– Nie przygotowywaliśmy miejsca dla Jarosława Gowina w Polsce 2050 – zapewniła na antenie Polsat News posłanka Joanna Mucha. Jednocześnie polityk przyznała, że "kibicuje" liderowi Porozumienia w odejściu z koalicji rządzącej.
Wstępne deklaracje i ustalenia były takie, że decyzja o zawieszeniu ma zostać uchylona i mam nadzieję, że skończymy ten wewnętrzny spór o standardy - powiedział we wtorek poseł Tomasz Trela, jeden z zawieszonych członków zarządu Nowej Lewicy.
Strażacy gaszący pożar na plebanii w Nowym Stawie, znaleźli w budynku ciało jednego z księży.
Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce udzielił wywiadu dziennikowi Rzeczpospolita.
Trwa histeria związana z nowelizacją ustawy o KRRiTV, która uszczelnia istniejący od lat przepis o ograniczeniu udziału własności dużych telewizji dla podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Aleksandr Łukaszenka prezydent Białorusi poinformował na konferencji prasowej, że Polska zaoferowała Białorusi pomoc humanitarną w postaci szczepionek. Łukaszenka propozycję przyjął.
Jarosław Kaczyński zapowiedział likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu najwyższego. Ma to być częścią przewidywanej przed ultimatum ze strony Komisji Europejskiej reformy, choć odbierane jest jako wycofanie się z istotnego elementu reformy sądownictwa pod groźbą sankcji finansowych ze strony UE.