Doszło do tego pomimo konfliktu z Pałacem Buckingham. Chodzi o dzieci księcia Harry’ego i Meghan Markle

Niedawno książę Harry i Meghan Markle podzielili się nowinami o chrzcie rocznej córki Lilibet. Odbył się on 3 marca. W czwartek oficjalnie poinformowano, że dzieci małżeństwa otrzymają tytuły rodziny królewskiej. Decyzja ta wywołała mieszane odczucia wśród opinii publicznej, ponieważ para wcześniej zapowiadała, że tak nie postąpi.
Książę Harry i Meghan Doszło do tego pomimo konfliktu z Pałacem Buckingham. Chodzi o dzieci księcia Harry’ego i Meghan Markle
Książę Harry i Meghan / zrzut ekranu z serwisu YouTube / Guardian News Guardian News

Urodzony w 2019 r. Archie na początku nazywany był tytułem mistrza „Master”. Jest to tradycyjne określenie, jakie nadaje się synom książąt. Po śmierci królowej Elżbiety II władzę przejął ojciec Harry’ego, król Karol III. W związku z tym wnuki króla – Archie i Lilibet – dostały tytuły księcia i księżniczki.

– Tytuły dla dzieci są ich prawem „urodzenia”, odkąd ich dziadek został monarchą. Ta sprawa została uregulowana już jakiś czas temu i jest tutaj zgoda Pałacu Buckingham – wyjaśniał rzecznik księcia i księżnej Sussex.

Sprawa wywołała wiele kontrowersji

Nie wszystkim spodobał się fakt nadania Archiemu i Lilibet tytułów książęcych. Wcześniej bowiem małżonkowie nie byli pewni, czy postąpią w taki właśnie sposób. Wyjaśniali, że ich dzieci powinny mieć „normalne życie”, z dala od „królewskiego” zgiełku. Dodatkowo w 2020 r. sami informowali, że planują wycofać się z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. 

Przypomnijmy, że dzieci Meghan i Harry’ego są aktualnie szóste i siódme w kolejce do tronu. W czwartek na stronie internetowej Pałacu Buckingham zaktualizowano linię sukcesji. Od teraz 3-letni Archie i roczna Lilibet będą wymieniani jako książę Archie z Sussex i księżniczka Lilibet z Sussex.

Konflikt z Pałacem Buckingham

W ubiegłym roku na Netfliksie ukazał się dokument mówiący o skomplikowanym życiu małżonków, którzy zakończyli z hukiem swoje relacje z rodziną królewską. W materiale przedstawiono wiele niewygodnych faktów dotyczących rodzinnych afer i problemów. Poruszono także wątek rasizmu. Dokument przyczynił się do pogorszenia relacji Harry’ego i Meghan z całą rodziną.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników Wiadomości
Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników

W mediach nie brakuje ostatnio doniesień o brutalnych pobiciach i napaściach z udziałem nastolatków. Młodzi ludzie coraz chętniej bez oporów pastwią się nad rówieśnikami i wszystko nagrywają. Szczególnie głośną i bulwersującą sprawą była śmierć 16-letniego Eryka z Zamościa, który 28 lutego został napadnięty w biały dzień w centrum miasta. Chłopiec nie przeżył ataku.

Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł Wiadomości
Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł

Szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził w środę umowę wykonawczą na dostawę kolejnych 22 mobilnych radarów przeciwlotniczych Bystra; wartość umowy to 1 mld 100 mln zł. Budujemy zdolności przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Wojska Polskiego, wzmacniamy je o kolejne warstwy – podkreślił Błaszczak.

Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy Wiadomości
Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy

Jak donosi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję prezesa UOKiK, który nałożył na Polkomtel (właściciela sieci komórkowej Plus) karę ponad 20 mln zł za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Wyrok jest prawomocny.

Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu Wiadomości
Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu

W donbaskim mieście Bachmut trwają walki, choć rosyjskie szturmy są wciąż na zmniejszonym poziomie w porównaniu z ostatnimi tygodniami – przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.

Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS Wiadomości
Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS

Policjanci CBŚP przy wsparciu funkcjonariuszy KAS zatrzymali kolejnych 10 osób w śledztwie dotyczącym grup przestępczych, które wystawiły „puste” faktury VAT na 1,5 mld zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 310 osób, w tym 44-letni Robert C., który był na liście najbardziej poszukiwanych ludzi w Europie.

Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich Wiadomości
Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich

– Marsze papieskie będą w dużej mierze w obronie ukrywających pedofilię – mówił podczas spotkania autorskiego w Warszawie Ekke Overbeek.

Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut Wiadomości
Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut

– Ukraina nie może przegrać trwającej od siedmiu miesięcy bitwy o Bachmut na wschodzie kraju, żeby Władimir Putin nie poczuł krwi – oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanej w środę rozmowie z agencją Associated Press.

Chaos we Francji. Setki tysięcy demonstrantów. Gdzie praworządność? Gdzie UE? [WIDEO, FOTO] Wiadomości
Chaos we Francji. Setki tysięcy demonstrantów. Gdzie praworządność? Gdzie UE? [WIDEO, FOTO]

Nie ustają protesty we Francji. Powszechne oburzenie budzi brutalność interwencji francuskiej policji. Z kolei reforma emerytalna wprowadzana z pominięciem decyzji władzy ustawodawczej (jest wprowadzana w trybie rządowego dekretu) nie budzi wątpliwości instytucji Unii Europejskiej w zakresie „praworządności”.

Jarosław Kaczyński zabiera głos ws. sporu w Trybunale Konstytucyjnym. Padły ostre słowa Wiadomości
Jarosław Kaczyński zabiera głos ws. sporu w Trybunale Konstytucyjnym. Padły ostre słowa

– Julia Przyłębska jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego i każdy, kto to kwestionuje, kwestionuje obowiązujące prawo; tutaj nie ma żadnego sporu prawnego, a wyłącznie kwestie związane z ambicjami niektórych osób, którym się bardzo spieszy do tego stanowiska – mówił PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę ma wydać „Spare 2.0” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę ma wydać „Spare 2.0”

Jak podają brytyjskie media, książę Andrzej chce pójść w ślady swojego siostrzeńca, księcia Harry’ego, i wydać książkę, w której zawartych zostanie wiele informacji dot. Pałacu Buckingham, które rodzina królewska raczej wolałaby ukryć przed opinią publiczną.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe