REKLAMA

Jaruzelscy stracą willę Przedpełskich? Warszawski radny apeluje

Radny warszawskiego Mokotowa, Jacek Ozdoba, chce zbadania okoliczności przekazania willi Przedpełskich Wojciechowi Jaruzelskiemu.
 Jaruzelscy stracą willę Przedpełskich? Warszawski radny apeluje
gen. Jaruzelski, screen YT
Na dzisiejszym briefingu prasowym radny Jacek Ozdoba stwierdził, że właścicielami nieruchomości są potomkowie wielkich patriotów rodziny Przedpełskich. Zostali oni okradzeni ze swojego majątku w ramach dekretu Bieruta. 

Radny wystosował do władz dzielnicy Mokotów pismo, w którym prosi o informacje związane z okolicznościami przejęcia willi. O konsultacje w tej sprawie prosi również Wojskowe Biuro Historyczne i Instytut Pamięci Narodowej.

Przeprowadziwszy się do rzeczonej willi w 1973 roku, Wojciech Jaruzelski następnie kupił od Skarbu Państwa budynek za około 320 tysięcy złotych, uzyskując od tej kwoty 70 procentową bonifikatę.

W ocenie samorządowca nieruchomość powinna wrócić do spadkobierców lub zostać przekazana organizacji działającej na rzecz Powstańców Warszawy.
 

Z jednej strony mamy wielkich Polaków, Państwa Przedpełskich, a z drugiej ludzi, którzy określali Armię Krajową mianem bandytów czy terrorystów


- mówił radny.

Jacek Ozdoba chce, aby dom jak najszybciej wrócił do jego prawowitych właścicieli. Obecnie w willi mieszka córka Wojciecha Jaruzelskiego.
 
źródło: do rzeczy, kresy.pl

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura