Donald Tusk został zapytany w Zawierciu o program. W tę odpowiedź trudno uwierzyć [WIDEO]

Donald Tusk w trakcie swojej wizyty w Zawierciu został zapytany o program. Lider Platformy Obywatelskiej odpowiedział w dość zaskakujący sposób.
Donald Tusk w Zawierciu  Donald Tusk został zapytany w Zawierciu o program. W tę odpowiedź trudno uwierzyć [WIDEO]
Donald Tusk w Zawierciu / PAP/Zbigniew Meissner

– Musimy tak przebudować myślenie, przepisy i instytucje, by przedsiębiorca, który ma kłopot czy problem mógł oczekiwać od państwa pomocy, a nie zaszufladkowania go od razu do kategorii „potencjalny przestępca” - mówił w środę z Zawierciu przewodniczący PO Donald Tusk.

Tusk wyraził przekonanie, że urzędy podatkowe mogą stać się "centrami obsługi podatnika", bo jest to w interesie państwa. W przypadku sporu interpretacyjnego przepisów państwo powinno stać po stronie podmiotu gospodarczego, a nie urzędu – oświadczył.

Podczas spotkania w zawierciańskim Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców padło m.in. pytanie, czy PO przygotowała projekty ustaw, które pomogłyby przedsiębiorcom.

 - Zaznaczając, że aby wprowadzić zmiany trzeba wygrać wybory - wyliczał pomysły, które jego partia chce załatwić „od ręki”. Według jednego z nich 9-procentowa składka zdrowotna była odprowadzana tylko od podstawowej działalności gospodarczej, a nie np. od sprzedaży składników majątku. Inna propozycja to odciążenie małych firm z obowiązku wypłaty chorobowego pracowników, płaciłby je ZUS od pierwszego dnia.

Pytanie o program

W pewnym momencie lider Platformy Obywatelskiej został zapytany o program jego partii.

– Co możemy, to opublikujemy. Każdy może od nas otrzymać setki, szczegółowych rozwiązań, ale to tak naprawdę, to nie to jest istotą problemu. To brutalnie zabrzmi – im mniej możliwości ma ktoś na zdobycie władzy, tym więcej projektów tworzy. Jak ja widzę gości, co na pewno nie wygrają wyborów, to słyszę codziennie, co oni zrobią w Polsce i ile mają świetnych programów przygotowanych. W polityce kluczem jest sprawczość, władza. Nie trzeba codziennie odkrywać Ameryk - powiedział Tusk.

– To nie o to chodzi, aby przyszła nowa władza, co was znowu zasypie tysiącem projektów nowych ustaw - dodał szef PO.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Realne zagrożenie. Nawał fotowoltaicznego szmelcu z ostatniej chwili
Realne zagrożenie. Nawał fotowoltaicznego szmelcu

Moc zainstalowanej fotowoltaiki w Polsce przekroczyła w końcu marca 13 gigawatów, czyli 13 000 000 000 watów. Fotowoltaika idzie jak burza, ale…

Dramat mieszkańców terenów zalanych po wysadzeniu tamy. Wstrząsająca relacja Zełenskiego [FOTO, WIDEO] z ostatniej chwili
Dramat mieszkańców terenów zalanych po wysadzeniu tamy. Wstrząsająca relacja Zełenskiego [FOTO, WIDEO]

– Z dachów zalanych domów ludzie widzą przepływające ciała. Widać to też po drugiej stronie. Bardzo trudno jest wydostać ludzi z okupowanej części obwodu chersońskiego. Kiedy ukraińskie siły próbują ich wydostać, okupanci strzelają do ratowników z daleka – powiedział w środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Piotr Duda: Decyzja WSA jest skandaliczna. Ręce precz od Turowa z ostatniej chwili
Piotr Duda: Decyzja WSA jest skandaliczna. Ręce precz od Turowa

– Nie wiem, w jaki sposób nazwać decyzję pana sędziego. Nie wiem, czy była to nieodpowiedzialność, czy głupota. Dla mnie to jeden wielki skandal. Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, 8 proc. naszej energii elektrycznej. My jako Solidarność byliśmy w Luksemburgu, zatrzymaliśmy ten negatywny proces i zatrzymamy głupią decyzję sędziego – powiedział w programie „Gość wiadomości” przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

W Wielkiej Brytanii oburzenie „standardami WHO”. Tak, tymi samymi z Karty LGBT+ Trzaskowskiego z ostatniej chwili
W Wielkiej Brytanii oburzenie „standardami WHO”. Tak, tymi samymi z Karty LGBT+ Trzaskowskiego

Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, dzieci w wieku czterech lat, a także młodsze, powinny być uczone o „przyjemności podczas dotykania własnego ciała i masturbacji we wczesnym dzieciństwie” – pisze brytyjski Telegraph.

Pociąg amerykańskiej armii okradziony w Polsce. Nowe informacje z ostatniej chwili
Pociąg amerykańskiej armii okradziony w Polsce. Nowe informacje

– Trzy osoby zatrzymano w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją z pociągu specjalnego na dworcu w Węglińcu – podał w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski. Skrzynie w środę rano odzyskali policjanci. Nie stwierdzono braku amunicji.

Negował zbrodnię katyńską. Jest prawomocny wyrok z ostatniej chwili
Negował zbrodnię katyńską. Jest prawomocny wyrok

Sąd apelacyjny w Pradze podtrzymał w środę wyrok ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu dla byłego wiceprzewodniczącego Komunistycznej Partii Czech i Moraw (KSCzM) Josefa Skali za negowanie zbrodni katyńskiej. Skrócił też czas warunku z 5 lat do półtora roku. Wyrok jest prawomocny.

Pytanie od reportera TVN. Magdalena Ogórek oburzona z ostatniej chwili
Pytanie od reportera TVN. Magdalena Ogórek oburzona

– Telewizja TVN, która jest na miejscu w Bogatyni, w momencie kiedy polski rząd z wszystkich sił walczy o polską kopalnię, pyta o co? O sondaże – mówiła na antenie TVP Info oburzona Magdalena Ogórek.

Jest decyzja Facebooka. Konfederacja wraca na popularny portal społecznościowy z ostatniej chwili
Jest decyzja Facebooka. Konfederacja wraca na popularny portal społecznościowy

Konfederacja wraca na Facebooka. Profil, który śledziło ponad 600 tysięcy internautów, ponownie jest dostępny na popularnym portalu społecznościowym.

Mateusz Morawiecki: Odwaga ludzi pracy doprowadziła nas krętą ścieżką do odzyskania niepodległości, suwerenności z ostatniej chwili
Mateusz Morawiecki: Odwaga ludzi pracy doprowadziła nas krętą ścieżką do odzyskania niepodległości, suwerenności

Bunt ludzi pracy, ich odwaga doprowadziła nas krętą, wyboistą ścieżką do odzyskania niepodległości, demokracji, do odzyskania suwerenności - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Miejmy świadomość, że zła władza, która się wysługuje obcym, może doprowadzić do częściowej lub całkowitej utraty suwerenności - zaznaczył.

Kiedy obniżka stóp procentowych? Glapiński podał warunek z ostatniej chwili
Kiedy obniżka stóp procentowych? Glapiński podał warunek

– Jeśli inflacja spadnie poniżej 10 proc. i jeśli będzie pewne, że będzie ona spadać w następnych kwartałach, to pojawi się możliwość obniżki stóp procentowych – ocenił w środę prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, odnosząc się do obniżki stóp procentowych.

Emerytury
Stażowe