"Skandal!" Fala oburzenia po niewpuszczeniu Polaków na obchody wyzwolenia KL Ravensbruck

W niedzielę rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wyzwolenia niemieckich obozów koncentracyjnych w Ravensbrueck i Sachsenhausen. W czasie wydarzenia doszło do incydentu, o którym poinformował w mediach społecznościowych szczeciński radny Solidarnej Polski Dariusz Matecki.
Uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wyzwolenia niemieckich obozów koncentracyjnych
Uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wyzwolenia niemieckich obozów koncentracyjnych / Twitter / Tomasz Duklanowski

Dariusz Matecki opublikował wpisy, z których wynika, że niemieccy funkcjonariusze nie chcieli wpuścić Polaków na obchody wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbruck.

- SZOK! Niemiecka policja nie chce wpuścić Polaków na obchody wyzwolenia NIEMIECKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO w Ravensbruck! Kibice Pogoni Szczecin oraz mieszkańcy Szczecina wybrali się, aby upamiętnić ofiary niemieckiego bestialstwa. Niemiecka policja blokuje im dostęp do obozu! - pisał szczeciński radny Solidarnej Polski.

Fala komentarzy

W sieci rozpętała się prawdziwa burza. Głos w bulwersującej sprawie zabrał dziennikarz i publicysta Cezary Gmyz.

- Niemiecka policja zablokowała delegację, które chciała uczcić więźniarki z NSZ w Ravenensbrück - napisał.

- Dyrekcji muzeum nie przeszkadzał ani flaga Antify, ani giergijewska wstążek będąca symbolem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przeszkadzały tylko symbole NSZ - dodał Gmyz.

Nie zabrakło również oburzenia ze strony internautów.

- Podczas dzisiejszych obchodów rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück Niemcy wpuścili na teren uroczystości lewaków i Antifę z flagami LGBQWERTY. Nie weszli Polacy z polskimi flagami. Zatrzymała ich niemiecka policja - czytamy jeden z komentarzy.

- To jest prawdziwa niemiecka twarz -nienawiść do Polski - pisze inny użytkownik.

- Niemcy nieładnie postępujecie, dopilnujemy, żeby historia się nie powtórzyła.Checie obozów KL Ravensbrù, KL WARSCHAU? Tym razem to może spotkać was - czytamy dalej.

- Skandal na uroczystościach w KL Ravensbrück! "Nie została wpuszczona delegacja z flagami. Otoczyła ichpolicja. Wpuszczeni zostali jednak przedstawiciele niemieckiej Antify, którzy mieli ze sobą symbole LGBT oraz banery i flagi ze swoimi emblematami. Niczym na wiecach Tuska - dodano. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nie żyje aktor znany z popularnego serialu. Miał 52 lata z ostatniej chwili
Nie żyje aktor znany z popularnego serialu. Miał 52 lata

Media obiegła smutna informacja. Nie żyje amerykański aktor Mike Batayeh. Mężczyzna był znany m.in. z roli Dennisa w popularnym serialu "Breaking Bad". Miał 52 lata.

Małopolska: Zawalił się budynek gospodarczy w Falniowie. Trwa akcja ratownicza z ostatniej chwili
Małopolska: Zawalił się budynek gospodarczy w Falniowie. Trwa akcja ratownicza

Strażacy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej pracują na miejscu zawalonego budynku gospodarczego w Falniowie (pow. miechowski). W budynku przygnieciona jest jedna osoba – poinformował PAP rzecznik małopolskiej straży Hubert Ciepły. W środku znajdują się również zwierzęta.

Sprawdza się w boju w najróżniejszych okolicznościach. Ukraińcy chwalą polski sprzęt wojskowy z ostatniej chwili
"Sprawdza się w boju w najróżniejszych okolicznościach". Ukraińcy chwalą polski sprzęt wojskowy

Przekazany przez Polskę sprzęt potwierdził swoją jakość na froncie. Sprawdza się w boju w najróżniejszych okolicznościach - ocenia w rozmowie z PAP.PL wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar.

Łukaszenka podjął decyzję: Ta zmiana zwiastuje zwiększenie wrogości wobec Polski z ostatniej chwili
Łukaszenka podjął decyzję: "Ta zmiana zwiastuje zwiększenie wrogości wobec Polski"

Alaksandr Łukaszenka powołał nowego szefa służby granicznej Białorusi. Został nim Konstantin Mołostow, który ma posiadać bardzo bliskie związki z Rosją. Głos w tej sprawie zabrał pełnomocnik polskiego rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn.

Szynkowski vel Sęk: Deklaracje unijnych komisarzy potwierdzają, że nowela ustawy o SN była szczegółowo uzgadniana z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Deklaracje unijnych komisarzy potwierdzają, że nowela ustawy o SN była szczegółowo uzgadniana

Publiczne deklaracje dwójki komisarzy UE potwierdzają, że sprawa nowelizacji ustawy o SN była przedmiotem szczegółowych uzgodnień, a wejście w życie ustawy, skierowanej do TK, otworzyłoby drogę do pozyskania funduszy z KPO - powiedział PAP minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk.

Nie ma zgody na przymusową relokację migrantów z ostatniej chwili
"Nie ma zgody na przymusową relokację migrantów"

Stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy jest znane od lat i koresponduje ono z wypowiedziami przedstawicieli rządu; nie ma zgody na przymusową relokację migrantów w UE - mówiła w sobotę w PR24 prezydencka minister Małgorzata Paprocka.

Nowy program w TVP. Prowadzącymi Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek z ostatniej chwili
Nowy program w TVP. Prowadzącymi Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek

Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek mają poprowadzić nowy program na antenie Telewizji Polskiej – "Arena poglądów". Format będzie realizowany z udziałem publiczności.

Wiceszefowa KE: Nowelizacja ustawy o SN wypełnia kamień milowy z ostatniej chwili
Wiceszefowa KE: Nowelizacja ustawy o SN wypełnia "kamień milowy"

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova w rozmowie z TVN24 potwierdziła, że projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, który obecnie czeka na rozpatrzenie przez Trybunał Konstytucyjny, wypełni "kamień milowy" dotyczący sądownictwa i odblokuje środki z KPO.

Lokalne postępy ukraińskich wojsk pod Bachmutem z ostatniej chwili
Lokalne postępy ukraińskich wojsk pod Bachmutem

Na różnych odcinkach frontu ukraińskim wojskom udało się posunąć do przodu na odległość do 1,4 km – powiedział w sobotę na antenie telewizji rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk ukraińskiej armii Serhij Czerewaty, relacjonując sytuację w rejonie Bachmutu.

Już dawno powinna odejść. Burza po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN z ostatniej chwili
"Już dawno powinna odejść". Burza po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN

Od momentu, gdy Małgorzata Rozenek rozpoczęła pracę w „Dzień dobry TVN”, po każdym jej występie w mediach społecznościowych pojawia się fala negatywnych komentarzy. Tak było również po ostanim występie.

Emerytury
Stażowe