Kim Dzong Un pisze do Putina. Takie życzenia otrzymał prezydent Rosji

W rosyjski Dzień Zwycięstwa, który w Rosji przypada na 9 maja, Kim Dzong Un wysłał list do prezydenta Putina. Przywódca Korei Północnej przesłał sojusznikowi "gorące życzenia", a także podziękowania "za walkę o zachowanie pokoju na świecie".
Władimir Putin  Kim Dzong Un pisze do Putina. Takie życzenia otrzymał prezydent Rosji
Władimir Putin / PAP/EPA/VLADIMIR SMIRNOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

- Przesyłamy gorące życzenia wam, armii rosyjskiej i narodowi rosyjskiemu, oraz podziękowania za walkę o zachowanie pokoju na świecie - pisze Kim Dzong Un.

- Naród rosyjski odniósł wielkie zwycięstwo w wojnie o sprawiedliwość i zniszczenie zagrażającego ludzkości faszyzmu, wykazując się niezrównanym heroizmem i poświęceniem. Zwycięstwo jest tradycją Rosji, a chwała tryumfu wojennego z pewnością znów zabłyśnie, tak jak to bywało wcześniej - padają kolejne słowa.

Kim Dzong Un pisze do Putina

Przywódca Korei Północnej wyraził nadzieję, że Rosji uda się zwyciężyć i pokonać wroga.

- Wierzę, że wytrwały i sprawiedliwy naród rosyjski pod waszym przywództwem również w przyszłości będzie odnosił zwycięstwa w swoich wysiłkach na rzecz zapewnienia suwerenności i godności kraju oraz stabilności w regionie, niszcząc wszelkiego rodzaju wrogie siły - napisał Kim w liście.

Skromny Dzień Zwycięstwa

Z okazji Dnia Zwycięstwa, który Rosja obchodzi 9 maja, na Placu Czerwonym w Moskwie odbyły się „uroczyste obchody”. Nie da się ukryć, że w tym roku były one dużo skromniejsze, a przede wszystkim krótsze. To kolejny Dzień Zwycięstwa w Rosji, podczas którego reżim Putina nie ma się czym pochwalić, w związku z blamażem blitzkriegu na Ukrainie. Podczas zwykle "hucznego" wydarzenia tym razem zabrakło kluczowych jego elementów. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe