Matka Kamilka trafiła do aresztu. Wiadomo, jak będzie traktowana

8 maja media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy, który 35 dni przebywał w śpiączce. Nad chłopcem znęcał się jego ojczym Dawid B., który trafił już do aresztu. Zatrzymana została również matka dziecka Magdalena B., która biernie przyglądała się cierpieniom syna.
Zdjęcie ilustracyjne Matka Kamilka trafiła do aresztu. Wiadomo, jak będzie traktowana
Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

8-letni Kamil zmarł w wyniku straszliwych cierpień zadanych mu przez ojczyma Dawida B. 27-latek miał bić i kopać chłopca, a także oblewać go wrzątkiem. Wpadł w furię po tym, jak dziecko niechcący zrzuciło jego telefon na podłogę. Dramat chłopca trwał jednak dłużej i nie był to jedyny incydent przemocy. Pisaliśmy wcześniej o szokującej relacji sąsiadów rodziny. Jeden z mieszkańców opowiedział, że mężczyzna nie akceptował dzieci z poprzedniego związku partnerki i był wobec nich agresywny

Niedawno media obiegła informacja o tym, że Magdalena B. ma być w kolejnej ciąży. - Sąsiadka mi mówiła, że Magda jest w ciąży. I znowu trzecie dziecko będzie zabrane - ujawnił brat ojczyma Kamilka.

Jak donosi "Super Express", jeżeli ta informacja się potwierdzi, to Magdalena B. będzie mogła liczyć na specjalne traktowanie w areszcie. Z pisma cytowanego przez gazetę wynika, że 35-latka będzie "przebywać w zakładzie karnym do 7. miesiąca ciąży".

- Później zgodnie z Instrukcją Nr 3/2017 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie postępowania z osadzonymi ciężarnymi, przenosi się na dwa miesiące przed przewidywanym terminem porodu do szpitalnego oddziału ginekologiczno-położniczego w zakładzie karnym lub areszcie śledczym, po uprzednim powiadomieniu organu dysponującego o konieczności takiego przeniesienia - czytamy.

Specjalne traktowanie dla matki Kamilka?

"Super Express" dodaje, że kobiety w ciąży, które trafiają do jednostek penitencjarnych, mogą liczyć na pewne udogodnienia. Przede wszystkim są pod specjalistyczną opieką medyczną i mają dostęp do kursów edukacji rodzicielskiej. Dodatkowo mogą wychodzić na dłuższe spacery i kupować urozmaicone produkty spożywcze, które dopuszczone są do sprzedaży w zakładzie karnym. Wobec kobiet w ciąży nie stosuje się również niektórych kar. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zaskakujące doniesienia. Łukaszenka rozważał ucieczkę do Polski?


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Natalia Janoszek przerywa milczenie i zapowiada pozew! Szybka odpowiedź Stanowskiego z ostatniej chwili
Natalia Janoszek przerywa milczenie i zapowiada pozew! Szybka odpowiedź Stanowskiego

Natalia Janoszek długo nie odpowiadała na film opublikowany przez dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego. Teraz zapowiedziała pozew.

Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego z ostatniej chwili
Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego

Sąd Najwyższy uchylił we wtorek umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA, skazanych w pierwszej instancji i ułaskawionych przez prezydenta. Sprawa została przekazana do ponownego rozpoznania do sądu okręgowego.

Atak nożownika w Warszawie. Nowe informacje z ostatniej chwili
Atak nożownika w Warszawie. Nowe informacje

W poniedziałek późnym wieczorem warszawscy policjanci zatrzymali Józefa Ś., podejrzanego o zabójstwo mężczyzny z użyciem noża na warszawskich Bielanach – informuje serwis tvp.info.

Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III został upokorzony przez syna z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III został upokorzony przez syna

W Pałacu Buckingham po raz kolejny zawrzało. Brytyjskie media informują o kolejnym upokorzeniu króla Karola III przez księcia Harry'ego. Sytuacja miała miejsce przed drugimi urodzinami córki Harry'ego - Lilibet, które odbyły się w niedzielę.

„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie z ostatniej chwili
„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie

2 czerwca w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier”. Przygotowana przez Instytut De Republica ekspozycja jest częścią procesu odbudowywania pamięci o władzach RP na Uchodźstwie, jak również początkiem debaty na temat losów i działalności premiera Tomasza Arciszewskiego. Wystawę można zwiedzać bezpłatnie do końca czerwca bieżącego roku.

Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ]

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 34,4 proc. ankietowanych, na PO – 29,1 proc., a na Konfederację – 13,4 proc. – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET.

Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia z ostatniej chwili
Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia

W mediach pojawiły się sensacyjne doniesienia w sprawie Małgorzaty Rozenek. – Spodziewam się i przypuszczam, że wystartuje w wyborach do Sejmu – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

53 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Libii i Pakistanu. Dwóch obywateli Konga nielegalnie przekroczyło granicę brzegiem granicznego jeziora Szlamy – podała SG w raporcie z minionej doby.

Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z ostatniej chwili
Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwołuje naradę Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RNBiO) w związku z wysadzeniem przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, w okupowanej części obwodu chersońskiego.

Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

Emerytury
Stażowe