"Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora". Tomasz Lis pokonał kolejną granicę

Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora
- napisał na Twitterze Tomasz Lis, którego widocznie oburzyła decyzja prezydenta Andrzeja Dudy.
Słowa są szokujące i jednoznacznie kojarzą się z komorami gazowymi, które są urządzeniami do uśmiercania ludzi trującym gazem.
Internauci nie kryją swojego oburzenia:
Czy Pan właśnie deklaruje, że po zwycięstwie pana obozu politycznego przeciwników będzie się mordować w komorach gazowych?
— Rafał Buca (@Rafal_Buca) May 29, 2023
Dziwie się, że to piszę, ale mam nadzieję, że jest pan pijany, zwłaszcza że już późno. Choć to niczego nie usprawiedliwia. Prawdziwa twarz ,,demokratów".
To niesamowite, że w dniu, w którym można napisać niemal wszystko o PiS i – wyjątkowo – dostać lajki niemal od wszystkich, Tomasz Lis i tak potrafi napisać coś, co wszystkich odrzuci.
— Jakub Wencel (@kuba_w) May 29, 2023
Że, przepraszam, co?!
— Żaneta Gotowalska-Wróblewska (@gotowalska) May 30, 2023
Trzy razy odświeżyłem, żeby upewnić się, czy Pan naprawdę to napisał...
— Michał Podbielski (@mpodbielski_ofc) May 29, 2023
I trzy razy przekonałem się, że powinno się Panu odciąć internet.
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego.
Sejm ustawę o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich uchwalił 14 kwietnia br. Z inicjatywą jej powołania wyszli w grudniu ub.r. posłowie PiS. Wskazywali, że komisja ma funkcjonować na zasadach podobnych do funkcjonowania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji warszawskiej.
11 maja br. Senat podjął uchwałę o odrzuceniu ustawy w sprawie powołania tej komisji. W piątek przeciwko senackiej uchwale opowiedział się Sejm.
Komisja miałaby analizować m.in. czynności urzędowe, tworzenie, powielanie, udostępnianie informacji osobom trzecim; wpływanie na treść decyzji administracyjnych; wydawanie szkodliwych decyzji; składanie oświadczeń woli w imieniu organu władzy publicznej lub spółki; zawieranie umów czy dysponowanie środkami publicznymi lub spółki.
Decyzje, które mogłaby podejmować komisja, to m.in.: uchylenie decyzji administracyjnej wydanej w wyniku wpływów rosyjskich, wydanie zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi na okres do 10 lat oraz cofnięcie i zakaz poświadczania bezpieczeństwa na 10 lat.