Polska skreślona w głosowaniu UEFA. Euro 2029 trafi do Niemiec
Co musisz wiedzieć?
- Niemcy zdobyły 15 głosów i wygrały w pierwszej turze.
- Wspólna kandydatura Danii i Szwecji otrzymała 2 głosy.
- Polska nie dostała żadnego głosu w głosowaniu Komitetu Wykonawczego UEFA.
- To druga z rzędu nieudana próba Polski w staraniach o kobiece mistrzostwa Europy.
Wyniki głosowania UEFA według AP
Wyboru organizatora dokonali członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA. Nie mogli wziąć w nim udziału Niemiec Hans-Joachim Watzke i Duńczyk Jesper Moeller Christensen, których kraje kandydowały.
Prezydent UEFA Aleksander Ceferin ogłosił tylko werdykt, ale nie przekazał wyników głosowania. Nie zrobiła tego również później UEFA. Według agencji AP, na polską kandydaturę nie oddano żadnego głosu. 15 członków Komitetu Wykonawczego opowiedziało się za Niemcami, co oznaczało, że decyzja zapadła już w pierwszej turze, w której do rozstrzygnięcia potrzebna była większość bezwzględna, czyli 50 proc. plus jeden głos.
Polska znów bez turnieju
Polska po raz drugi z rzędu ubiegała się o kobiece Euro. W przypadku turnieju, który odbył się w tym roku, wybór padł na Szwajcarię.




