Flaga polska spod Monte Cassino - dar od Polskich Kombatantów w Nowej Zelandii

W Wellington Para Prezydencka  spotkała się dziś z przedstawicielami Polskich Dzieci z Pahiatua. Andrzej Duda podkreślał, że przyleciał do Nowej Zelandii, by jako Prezydent pokłonić się tym, którzy „przechowali Polskę w sercach od dzieciństwa, przez tyle dziesięcioleci”. - Wiele czasu już minęło od tamtego roku, kiedy Państwo przybyliście tutaj, do nowej Zelandii, a Polska i polskość cały czas jest w Was, przekazaliście ją waszym dzieciom, przekazujecie ją wnukom i za to jestem ogromnie wdzięczny - mówił.
 Flaga polska spod Monte Cassino - dar od Polskich Kombatantów w Nowej Zelandii
/ prezydent.pl
Podczas spotkania Prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Nowej Zelandii Marian Ceregra przekazał na ręce Prezydenta flagę polską spod Monte Cassino.

- Polacy przybyli do Nowej Zelandii - i ci, których 145. rocznicę przybycia obchodziliśmy w ubiegłym roku, i ci, których Sowieci wyrzucili z ich własnych domów i zesłali do łagrów do obozów pracy, do syberyjskich lasów - zawsze byli wierni Polsce; byli patriotami, byli dobrymi Polakami. I choć przyjęli obywatelstwo tego gościnnego kraju, nigdy nie zapomnieli o pierwszej ukochanej, wymarzonej i drogiej ich sercom ojczyźnie - powiedział  Marian Ceregra.

Prezydent i Pierwsza Dama przylecieli do Nowej Zelandii we wtorek wieczorem z Sydney, po zakończeniu czterodniowej wizyty w Australii. W czwartek wieczorem miejscowego czasu Para Prezydencka wraca z Nowej Zelandii do kraju. 

Źródło: prezydent.pl
kos

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe