loading
Proszę czekać...
Czy czeka nas dodatkowy dzień wolny od pracy? Sejm podejmie prace w trybie ekspresowym
Opublikowano dnia 17.10.2018 12:08
Rządząca Polską prawica chce jednorazowo ustanowić 12 listopada dniem wolnym od pracy – informuje „Gazeta Polska Codziennie”. W przyszłym tygodniu sprawą ma zając się Sejm. Oczywiście jest to związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

pxhere.com

Inicjatywę zgłosił Paweł Zalewski, radny Prawa i Sprawiedliwości z warszawskiej Pragi-Południe, który w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” ujawnił, że pod koniec 2017 r. zaczął przygotowywać własną inicjatywę, która ma pozwalić na „godne upamiętnienie i uczczenie przez rodaków tak doniosłej rocznicy”. Jednym z elementów ma być wprowadzenie 12 listopada 2018 r. jako dnia wolnego od pracy.

– Aby wszyscy Polacy mogli osobiście odczuć to wielkie święto, jakim było odzyskanie niepodległości przez Polskę – mówi Zalewski, który dodaje, że zainspirował go dekret Józefa Piłsudskiego, który w 1919 r. ustanowił jednorazowe święto narodowe.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.