REKLAMA

Już w czwartek (17:30) premiera cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności” - transmisja na Tysol.pl

W czwartek, 28 lutego 2019 r., w Przystanku Historia IPN o godz. 17.30 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności”. Wstęp wolny. W czasie spotkania dzięki etiudzie filmowej, debacie, a także koncertowi zespołu Wołosewicz-Danielewicz uczestnicy przeniosą się w okolice wrocławskiego Polaru, w lata 1980-1989, i poznają historię trzech bohaterów podziemnej Solidarności. Transmisja na portalu Tysol.pl.
 Już w czwartek (17:30) premiera cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności” - transmisja na Tysol.pl
/ TS

Tymi bohaterami będą Małgorzata Calińska-Mayer, Krzysztof Zadrożny i Przemysław Bogusławski. Wystąpią oni w etiudzie dokumentalnej przygotowanej przez dziennikarzy „Tygodnika Solidarność” oraz wezmą udział w spotkaniu. W filmie będą wspominać swoje skomplikowane losy niepozbawione potrzeby trudnych wyborów. „W czasie, gdy rodziła się córka, Krzysztof Zadrożny siedział za działalność opozycyjną w więzieniu. Kwiaty małżonce do szpitala zaniósł, udając męża, jego przyjaciel – Przemysław Bogusławski. Wkrótce i on trafił za kraty, gdzie sam nomen omen dowiedział się, że niebawem zostanie ojcem…” – mówi w czasie etiudy Małgorzata Calińska-Mayer.

Etiuda filmowa będzie sercem spotkania. Po projekcji dr Jarosław Szarek, prezes IPN, i Łukasz Sołtysik z oddziału IPN we Wrocławiu, autor książki „Solidarność w Polarze”, będą rozmawiać na temat stanu wojennego i działań „S” w tym czasie. Wydarzenie uświetni koncert piosenek antykomunistycznych zespołu Wołosewicz-Danielewicz. Usłyszymy m.in. kultowe „Mury”, „Piosenkę dla córki” czy „Boże nasz”.

Organizatorami cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności” są „Tygodnik Solidarność” i Instytut Pamięci Narodowej. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na portalu Tysol.pl. Wydarzenie jest kontynuacją projektu „Solidarność wielkich zakładów pracy” prezesa IPN dr. Jarosława Szarka.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura