REKLAMA

Kandydatura Timmermansa na szefa KE zablokowana? "Rezultat działań premiera Morawieckiego"

Jak donosi portal DoRzeczy.pl, szanse Fransa Timmermansa na objęcie stanowiska przewodniczącego Komisji Europejskiej znacznie osłabły. Stało się to za przyczyną działań premiera Mateusza Morawieckiego i polskiej delegacji.
 Kandydatura Timmermansa na szefa KE zablokowana? "Rezultat działań premiera Morawieckiego"
/ screen YT

Na łamach portalu czytamy, że to w pokoju polskiej delegacji miały miejsce najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do zmniejszenia szans dotychczasowego wiceprzewodniczącego KE. Szanse Timmermansa na przejęcie schedy po Jean-Claude Junckerze miały wynosić 90-95%, jednak liczne spotkania zorganizowane przez premiera Morawieckiego w ramach Grupy Wyszehradzkiej zmieniły sytuację o 180 stopni. Morawiecki miał także rozmawiać z Angelą Merkel, Emmanuelen Macronem, Giuseppe Conte, czy premierem Chorwacji Andrejem Plenkovicem. Wszystkie kraje Wyszehradu stanowczo sprzeciwiły się kandydaturze Timmermansa.

 

Na ten moment kandydatura Timmermansa bardzo osłabła. Wydaje się w zasadzie nierealna (...)  To rezultat działań premiera Morawieckiego i Grupy Wyszehradzkiej. Jeszcze nie wszystko jest pewne, ale tak jak w niedzielę rano Timmermans miał 90 proc. szans na zwycięstwo, tak teraz można powiedzieć że na 90 proc. nie zostanie szefem KE


- twierdzi informator DoRzeczy.pl. 
źródło: dorzeczy.pl

raw/k

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura