[Sondaż] Andrzej Duda wygrałby w drugiej turze. Niezależnie z kim by walczył

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar dla TVN i TVN24, Andrzej Duda odniósłby zwycięstwo w drugiej turze wyborów prezydenckich, obojętnie z kim by się zmierzył.
 [Sondaż] Andrzej Duda wygrałby w drugiej turze. Niezależnie z kim by walczył
KPRP
Gdyby do starcia w drugiej turze doszło między obecnym prezydentem Polski a szefem Rady Europejskiej, na Andrzeja Dudę zdecydowałoby się oddać głos 51 proc. Polaków. Donald Tusk otrzymałby 40 proc., zaś 9 proc. ankietowanych jest niezdecydowanych.

W przypadku walki z Małgorzatą Kidawą-Błońską Duda mógłby liczyć na poparcie 48 proc. Polaków. Posłankę Platformy Obywatelskiej popiera 42 proc. pytanych, a 10 proc. jest niezdecydowanych.

Uznawany za największego wygranego październikowych wyborów parlamentarnych Władysław Kosiniak-Kamysz także nie poradziłby sobie w starciu z prezydentem Andrzejem Dudą. W przypadku takiej pary Duda może liczyć na 50 proc. poparcia, a szef ludowców na 38 proc.

Jeśli opozycja wystawiłaby Rafała Trzaskowskiego lub Roberta Biedronia, Duda zanotowałby taki sam wynik jak z Kosiniakiem-Kamyszem, czyli 50 proc. Jego pierwszy przeciwnik może liczyć na 37 proc. poparcia, zaś drugi na 35 proc.

Źródło: rp.pl
kpa

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura