Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 WSKSiM

W Auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej 19 października 2019 roku odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. Uczestniczyli w niej m.in.: JE ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański, ks. bp Wiesław Śmigiel, Biskup diecezji toruńskiej, były minister Antoni Macierewicz oraz Prezydent Torunia Michał Zaleski. Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym JM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor Założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz Dyrektor Radia Maryja, przywitał przybyłych gości.
 Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 WSKSiM
/ fot. Tadeusz Majchrowicz

Teraz tylko dziękczynienie Panu Bogu, Matce Najświętszej, wszystkim Świętym, wszystkim, którzy nam towarzyszą i dziękczynienie Wam wszystkim! Tym, którzy są z nami przy odbiornikach radiowych, przy ekranach telewizyjnych, wszystkim, którzy tworzą tę Uczelnię. Pan Bóg wie kto i na pewno każdemu wynagrodzi 

– podkreślił JM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Założyciel WSKSiM i Radia Maryja.

Następnie JM o. dr Zdzisław Klafka CSsR, Rektor WSKSiM, przedstawił sprawozdanie z poprzedniego roku akademickiego 2018/2019. Dziękując wszystkim za współpracę, życzył Studentom sukcesów podczas studiowania. Uroczystym stwierdzeniem Quod Felix, Faustum Fortunatumque sit! otworzył Rok Akademicki 2019/2020.

Jesteśmy świadomi, że jesteśmy ewangelicznymi sługami. Staraliśmy się zrobić to, co powinniśmy zrobić! W tym wszystkim chcemy podziękować Panu Bogu. Bez Jego łaski nie byłoby tak łatwo. Dziękujemy także Matce Najświętszej Gwieździe Nowej Ewangelizacji, bez Jej opieki nie byłoby nas tutaj! 

– zaznaczył o. dr Zdzisław Klafka CSsR, Rektor Uczelni.

Serię wystąpień okolicznościowych rozpoczęła Grażyna Ignaczak-Bandych, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezydenta RP, która w imieniu Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, odczytała list skierowany do zebranych gości.

Z okazji rozpoczynającego się Roku Akademickiego 2019/2020 składam najserdeczniejsze życzenia dla całej społeczności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Niech nadchodzący rok będzie dla Państwa czasem sukcesów i satysfakcji, czasem pomyślności i powodzenia we wszystkich podjętych zamierzeniach. Czasem zdobywania wiedzy i odkrywania nowych obszarów badań z pożytkiem dla Państwa Uczelni...

– napisał w liście Prezydent Andrzej Duda.

Następnie głos zabrała Anna Gembicka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, przekazując treść listu inauguracyjnego od Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów RP.

Jestem głęboko przekonany, że system wartości, który jest dla Państwa życiowym drogowskazem, wskazuje właściwą drogę rozwoju naszego kraju. Tworzycie imponujące dzieło, które służy wspólnemu dobru w wielu wymiarach – rodzinnym, akademickim, społecznym i narodowym 

– napisał w liście Premier Mateusz Morawiecki.

Następnie odczytano listy od Elżbiety Witek, Marszałka Sejmu, Stanisława Karczewskiego, Marszałka Senatu oraz Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jak co roku, podczas uroczystości głos zabrał Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Wspomniano też świętej pamięci byłego Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko. Niejako w jego imieniu głos zabrał były sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Paweł Sałek. Zwracał uwagę na promowaną przez profesora politykę zrównoważonego rozwoju.

Kolejnym punktem uroczystości była oficjalna immatrykulacja Studentów I roku, na zakończenie której odśpiewany został hymn akademicki „Gaudeamus igitur”. Przedstawiciele młodzieży rozpoczynającej naukę w naszej Uczelni odebrali swoje indeksy z rąk o. Dyrektora oraz o. Rektora. Później odznaczono Szczepana Wójcika, Mecenasa naszej Uczelni, medalem Pro Ecclesia et Patria.

Gratulacje od Władz oraz od prof. Janusza Kaweckiego, Członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przyjęła mgr Katarzyna Mól, która otrzymała w tym roku nagrodę dla najlepszego Absolwenta. Po tym słowo do studentów I roku skierowała Angelika Nawalany, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego:

Jesteście przyszłością tego kraju! Aby stać się pięknym kwiatem przyszłej elity musicie budować swoją tożsamość. Bowiem nie ma dobrej przyszłości bez pamięci o przeszłości. Swą mądrość budujcie razem z gronem profesorskim, które posiadaną wiedzą i doświadczeniem pomoże otworzyć Wam drzwi do poznania prawdy.


Ważnym momentem był wykład inauguracyjny, który wygłosił prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Przedstawił znaczenie Uniwersytetu w służbie pełni człowieczeństwa.

Drodzy Studenci, którzy rozpoczynacie drogę naukową w murach tej Uczelni (…) pamiętajcie, że musicie być ludźmi, którzy mają podstawy. Musicie mieć silne włókna duszy i twarde chrząstki sumienia! 

– wskazał prof. Grzegorz Kucharczyk.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy inauguracji udali się wspólnie do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, gdzie uroczystej Eucharystii przewodniczył JE ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. W Świątyni wręczono dyplomy Absolwentom Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Relację z Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 można było śledzić na portalach społecznościowych: Facebook oraz WSKSiM Twitter. Uroczystość transmitowana była na żywo w Telewizji TRWAM. Całość dostępna jest na kanale YouTube Radio Maryja.


Emilia Augustynowicz
Zespół Prasowy WSKSiM


źródło: wsksim.edu.p

#REKLAMA_POZIOMA#


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Honor Wiadomości
Tadeusz Płużański: Honor

„Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja skrwawiona w wojnach na pewno na pokój zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę. Wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor” – mówił 5 maja 1939 r. w Sejmie RP minister spraw zagranicznych Józef Beck.

Deutsche Quelle: Od 2 maja ekologiczne Niemcy konsumują surowce kosztem innych państw Wiadomości
Deutsche Quelle: Od 2 maja ekologiczne Niemcy konsumują surowce kosztem innych państw

W tym roku Niemcy już od 2 maja konsumują surowce naturalne na koszt innych państw – odnotowała lewicowa Tageszeitung, powołując się na dane organizacji Footprintnetwork monitorującej poziom zużycia surowców na świecie. Jak wynika z obliczeń Global Footprint Network, Niemcom zaledwie w cztery miesiące udało się wykorzystać wszystkie „przypisane im” na 2004 r surowce, a miniony czwartek stał się tym samym Dniem Przekroczenia Zasobów Ziemi. Podobno, gdyby wszystkie państwa świata zachowywały się jak Niemcy, nie starczyłoby nam trzech Ziem.

Tragiczny wypadek na warszawskim Wilanowie z ostatniej chwili
Tragiczny wypadek na warszawskim Wilanowie

Trzy osoby zginęły w wypadku w warszawskim Wilanowie. Kierowca BMW zjechał z drogi i uderzył w drzewo po czym samochód spłonął. Na miejscu trwa akcja służb - poinformowała PAP stołeczna policja.

Burza w Barcelonie. Wymowny komentarz ws. Lewandowskiego z ostatniej chwili
Burza w Barcelonie. Wymowny komentarz ws. Lewandowskiego

Robert Lewandowski przerwał złą passę i w ostatnim meczu Barcelony z Valencią (4:2) pokazał świetną formę. Dzięki temu znalazł się na świeczniku mediów i rozwiał krążące od miesięcy plotki dotyczące potencjalnego transferu do innego klubu.

Jasna deklaracja Lewicy. Chodzi o zasadę jednomyślności w UE z ostatniej chwili
Jasna deklaracja Lewicy. Chodzi o zasadę jednomyślności w UE

Lewica będzie walczyła o to, żeby w przyszłej kadencji Parlamentu Europejskiego znieść zasadę jednomyślności w UE - poinformowali na piątkowej konferencji współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń i ministra ds. równości Katarzyna Kotula. Według Biedronia prawo weta to narzędzie do "niszczenia UE od środka".

Uczestniczka Tańca z gwiazdami przerwała milczenie z ostatniej chwili
Uczestniczka "Tańca z gwiazdami" przerwała milczenie

Aktualna edycja "Tańca z gwiazdami" cieszy się dużym zainteresowaniem telewidzów. W walce o Kryształową Kulę już wkrótce zmierzą się trzy pary. Wraz z profesjonalnymi tancerzami będą to: Anita Sokołowska, Roksana Węgiel oraz Julia Kuczyńska.

Tragiczny wypadek w Gdańsku. Ucierpiała kobieta z dzieckiem  z ostatniej chwili
Tragiczny wypadek w Gdańsku. Ucierpiała kobieta z dzieckiem

Samochód osobowy wjechał w pieszych, a następnie uderzył w budynek przy ul. Lawendowe Wzgórze w Gdańsku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą. Poszkodowani: kobieta z dzieckiem zostali przewiezieni do szpitala.

Prezydent na Święto Konstytucji 3 maja: Potrzebna jest silna armia i CPK z ostatniej chwili
Prezydent na Święto Konstytucji 3 maja: Potrzebna jest silna armia i CPK

O potrzebie obrony polskiej suwerenności i odradzającym się rosyjskim imperializmie mówił prezydent Andrzej Duda w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wśród wyzwań wymienił budowę silnej armii i wielkie inwestycje transportowe, w tym lotnisko, które byłoby "centrum logistyczno-transportowym".

Dramat gwiazdora Dzień dobry TVN z ostatniej chwili
Dramat gwiazdora "Dzień dobry TVN"

Marcin Prokop, który od lat jest prezenterem w "Dzień dobry TVN" podzielił się ze swoimi fanami przykrą opowieścią. Chodzi o jego pupila, który w ciężkim stanie trafił do weterynarza.

Toksyczna chmura nad Berlinem. Trwa akcja służb z ostatniej chwili
Toksyczna chmura nad Berlinem. Trwa akcja służb

W Berlinie, w dzielnicy Lichterfelde doszło do groźnego pożaru. Przed południem w płomieniach stanęła hala fabryczna, w której znajdowały się rozmaite substancje chemiczne m.in. cyjanek miedzi oraz kwas siarkowy. Wiadomo, że część budynku zawaliła się.

REKLAMA

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 WSKSiM

W Auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej 19 października 2019 roku odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. Uczestniczyli w niej m.in.: JE ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański, ks. bp Wiesław Śmigiel, Biskup diecezji toruńskiej, były minister Antoni Macierewicz oraz Prezydent Torunia Michał Zaleski. Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym JM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor Założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz Dyrektor Radia Maryja, przywitał przybyłych gości.
 Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 WSKSiM
/ fot. Tadeusz Majchrowicz

Teraz tylko dziękczynienie Panu Bogu, Matce Najświętszej, wszystkim Świętym, wszystkim, którzy nam towarzyszą i dziękczynienie Wam wszystkim! Tym, którzy są z nami przy odbiornikach radiowych, przy ekranach telewizyjnych, wszystkim, którzy tworzą tę Uczelnię. Pan Bóg wie kto i na pewno każdemu wynagrodzi 

– podkreślił JM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Założyciel WSKSiM i Radia Maryja.

Następnie JM o. dr Zdzisław Klafka CSsR, Rektor WSKSiM, przedstawił sprawozdanie z poprzedniego roku akademickiego 2018/2019. Dziękując wszystkim za współpracę, życzył Studentom sukcesów podczas studiowania. Uroczystym stwierdzeniem Quod Felix, Faustum Fortunatumque sit! otworzył Rok Akademicki 2019/2020.

Jesteśmy świadomi, że jesteśmy ewangelicznymi sługami. Staraliśmy się zrobić to, co powinniśmy zrobić! W tym wszystkim chcemy podziękować Panu Bogu. Bez Jego łaski nie byłoby tak łatwo. Dziękujemy także Matce Najświętszej Gwieździe Nowej Ewangelizacji, bez Jej opieki nie byłoby nas tutaj! 

– zaznaczył o. dr Zdzisław Klafka CSsR, Rektor Uczelni.

Serię wystąpień okolicznościowych rozpoczęła Grażyna Ignaczak-Bandych, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezydenta RP, która w imieniu Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, odczytała list skierowany do zebranych gości.

Z okazji rozpoczynającego się Roku Akademickiego 2019/2020 składam najserdeczniejsze życzenia dla całej społeczności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Niech nadchodzący rok będzie dla Państwa czasem sukcesów i satysfakcji, czasem pomyślności i powodzenia we wszystkich podjętych zamierzeniach. Czasem zdobywania wiedzy i odkrywania nowych obszarów badań z pożytkiem dla Państwa Uczelni...

– napisał w liście Prezydent Andrzej Duda.

Następnie głos zabrała Anna Gembicka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, przekazując treść listu inauguracyjnego od Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów RP.

Jestem głęboko przekonany, że system wartości, który jest dla Państwa życiowym drogowskazem, wskazuje właściwą drogę rozwoju naszego kraju. Tworzycie imponujące dzieło, które służy wspólnemu dobru w wielu wymiarach – rodzinnym, akademickim, społecznym i narodowym 

– napisał w liście Premier Mateusz Morawiecki.

Następnie odczytano listy od Elżbiety Witek, Marszałka Sejmu, Stanisława Karczewskiego, Marszałka Senatu oraz Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jak co roku, podczas uroczystości głos zabrał Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Wspomniano też świętej pamięci byłego Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko. Niejako w jego imieniu głos zabrał były sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Paweł Sałek. Zwracał uwagę na promowaną przez profesora politykę zrównoważonego rozwoju.

Kolejnym punktem uroczystości była oficjalna immatrykulacja Studentów I roku, na zakończenie której odśpiewany został hymn akademicki „Gaudeamus igitur”. Przedstawiciele młodzieży rozpoczynającej naukę w naszej Uczelni odebrali swoje indeksy z rąk o. Dyrektora oraz o. Rektora. Później odznaczono Szczepana Wójcika, Mecenasa naszej Uczelni, medalem Pro Ecclesia et Patria.

Gratulacje od Władz oraz od prof. Janusza Kaweckiego, Członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przyjęła mgr Katarzyna Mól, która otrzymała w tym roku nagrodę dla najlepszego Absolwenta. Po tym słowo do studentów I roku skierowała Angelika Nawalany, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego:

Jesteście przyszłością tego kraju! Aby stać się pięknym kwiatem przyszłej elity musicie budować swoją tożsamość. Bowiem nie ma dobrej przyszłości bez pamięci o przeszłości. Swą mądrość budujcie razem z gronem profesorskim, które posiadaną wiedzą i doświadczeniem pomoże otworzyć Wam drzwi do poznania prawdy.


Ważnym momentem był wykład inauguracyjny, który wygłosił prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Przedstawił znaczenie Uniwersytetu w służbie pełni człowieczeństwa.

Drodzy Studenci, którzy rozpoczynacie drogę naukową w murach tej Uczelni (…) pamiętajcie, że musicie być ludźmi, którzy mają podstawy. Musicie mieć silne włókna duszy i twarde chrząstki sumienia! 

– wskazał prof. Grzegorz Kucharczyk.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy inauguracji udali się wspólnie do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, gdzie uroczystej Eucharystii przewodniczył JE ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. W Świątyni wręczono dyplomy Absolwentom Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Relację z Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 można było śledzić na portalach społecznościowych: Facebook oraz WSKSiM Twitter. Uroczystość transmitowana była na żywo w Telewizji TRWAM. Całość dostępna jest na kanale YouTube Radio Maryja.


Emilia Augustynowicz
Zespół Prasowy WSKSiM


źródło: wsksim.edu.p

#REKLAMA_POZIOMA#



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe