"W polityce władzę się bierze". Wicenaczelny "Wyborczej" wzywa do odsunięcia Schetyny?

Zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosław Kurski w swoim nagraniu skomentował sytuację po stronie opozycji.
 "W polityce władzę się bierze". Wicenaczelny "Wyborczej" wzywa do odsunięcia Schetyny?
/ fot. Wyborcza.pl
W jego słowach słychać było także niezadowolenie z działań przywódcy Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny. Odniósł się również do ewentualnego powrotu do Polski szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

– Nie wiadomo, jak to jest z negatywnym elektoratem Donalda Tuska – zaczął Kurski. Zaznaczył, że „dopóki się tego nie sprawdzi, dopóty sam Tusk nie wystartuje w wyborach”.
 

Zamiast więc jęczeć „Tusku musisz”, lepiej tworzyć przyjazne warunki dla jego decyzji


– uważa wicenaczelny „Wyborczej”.

Kurski podsumował również wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych. – PiS poprawił swój wynik o 2 mln głosów, PSL o 600 tys., SLD też o 600 tys. A Koalicja Obywatelska o marne 200 tys. – stwierdził, dodając, że taki wynik to katastrofa „jeśli się zważy na wielkość innych partii”.

Zdaniem Kurskiego „nie bez powodu Kaczyński powtarza od czterech lat, że naturalnym przywódcą całej opozycji jest Grzegorz Schetyna”. W mocnych słowach wypowiedział się także na temat ewentualnej zmiany na fotelu lidera PO. – W polityce władzy nikt nie daje. W polityce władzę się bierze – oświadczył.
 

Jeśli młodzi liderzy Koalicji Obywatelskiej nie podejmą teraz wyzwania, jeśli nie uwolnią wielkiego potencjału demokratycznej partii środka, sprawią, że obóz demokracji przegra czwarte kluczowe wybory


– twierdzi Jarosław Kurski.

Źródło: wyborcza.pl
kpa

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe