REKLAMA

Patryk Jaki zapowiada akcję #OcalićBohaterów. Zorganizuje cykl konferencji w Żyrardowie i Białymstoku

Po kontrowersyjnych decyzjach Rad Miasta Białegostoku i Żyrardowa eurodeputowany z ramienia PiS Patryk Jaki zapowiedział start akcji „Ocalić Bohaterów”.
 Patryk Jaki zapowiada akcję #OcalićBohaterów. Zorganizuje cykl konferencji w Żyrardowie i Białymstoku
/ fot. YouTube
Ulica im. mjr Łupaszki pojawiła się na białostockich Skorupach za sprawą radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy w 2018 roku stanowili większość w radzie miasta. Znikła za sprawą nowej większości. Zmianę przegłosowano jednym głosem przy ogromnych protestach przybyłych na sesję obrońców mjr. „Łupaszki"

Z kolei w Żyrardowie, Rada Miasta powróciła do ulicy Jedności Robotniczej, która dwa lata wcześniej została zmieniona na ulicę Generała Fieldorfa ps. „Nil”. Rada Miasta tłumaczyła swoją uchwałę „konsekwencją woli mieszkańców miasta Żyrardowa, dla których "Jedność Robotnicza" była i jest istotnym czynnikiem w życiu społecznym”.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości już 1 listopada odniósł się do tych sytuacji. W dzień Wszystkich Świętych poprosił o „specjalną modlitwę i wspomnienie” gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil” oraz Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko”. – Dla nas jesteście i zawsze będziecie BOHATERAMI – oświadczył.

Teraz poinformował, że w poniedziałek wraz z posłami #nowegopokolenia ogłosi start akcji „#OcalićBohaterów”.
 

W Żyrardowie i Białymstoku wraz z Muzeum Wyklętych zorganizujemy cykl konferencji o tym, kim byli „Nil” i „Łupaszko”. Zaczynamy zbierać podpisy pod przywróceniem zasłużonego im miejsca na ulicach


– napisał na Twitterze Jaki.
Źródło: twitter.com
kpa

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura