Awans Horały. Od dziś jest pełnomcnikiem ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego

Marcin Horała zostaje pełnomocnikiem rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
KPRM Awans Horały. Od dziś jest pełnomcnikiem ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego
KPRM
KPRM

- Pierwszy lot to jest rok 2027. Ostrożność każe powiedzieć 2027-2028. Pełna funkcjonalność pewnie z dwa lata później. Ten projekt tak jest zaplanowany i na razie trzymamy się w harmonogramie - powiedział wcześniej w Polsat News Horała.

Pytany o to, co czeka Lotnisko Chopina w Warszawie po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego poseł PiS mówi, że pełna analiza dotycząca Okęcia będzie gotowa w czerwcu. - Jest zlecona ekspertom, na pewno pod względem zarządzania musi to być jeden port lotniczy, jeden zespół portów - zaznacza. Dodaje jednak, że z wielu inwestycji w warszawskie lotnisko rząd się wycofa w związku z budową CPK.

- Lotnisko Chopina będzie funkcjonować do czasu, aż będzie działać Centralny Port Komunikacyjny, a może i potem w roli komplementarnej, nieco już ograniczonej, ale to już dokładne analizy pokażą, jak ten ruch będzie przekierowany - mówi Horała.
Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą a Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. p/k
Źródło: KPRM, PolsatNews

 


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura