Zofia Romaszewska: Uważam, że należy stanowczo zdyscyplinować sędziów

– Przyda im się to ze względu na to, co wyprawiają i jak wyglądają ich wyroki – twierdzi doradca prezydenta Andrzeja Dudy Zofia Romaszewska.
 Zofia Romaszewska: Uważam, że należy stanowczo zdyscyplinować sędziów
fot. screen YouTube / Świadkowie Epoki
Od ubiegłego tygodnia środowiska prawnicze, sędziowskie oraz posłowie opozycji biją na alarm ws. projektu ustawy złożonej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o nowelizację ustawy o ustroju sądów powszechnych.

W nowych przepisach jest mowa o m.in. zaostrzeniu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, a także o zmianie procedury wyboru pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Według polityków Prawa i Sprawiedliwości nowelizacja ustawy jest potrzebna, a zmiany mają powstrzymać chaos prawny wywołany przez część sędziów.

„To, co się wyprawia to skandal”

Dziennikarze Wirtualnej Polski zapytali doradcę Andrzeja Dudy, polską działaczkę społeczną i uczestniczkę opozycji demokratycznej Zofię Romaszewską, jak zachowa się w przypadku tej ustawy polski prezydent.

– Nie widziałam ustawy dyscyplinującej sędziów. A w ustawach jest sporo kruczków prawnych, więc nie mogę się wypowiedzieć – zaznaczyła Romaszewska. Dodała jednak, że „jako zwykła obywatelka” uważa, że „to, co się wyprawia to skandal”.
 

Nie rozmawiałam z prezydentem, ale uważam, że należy stanowczo zdyscyplinować sędziów. Przyda im się to ze względu na to, co wyprawiają i jak wyglądają ich wyroki. To, co robią, to rewolucja, anarchia. A zarabiają doskonale, mają świetne emerytury


– uważa Zofia Romaszewska.„Poziom tego towarzystwa mnie osłabia”

Przypomnijmy, że niedawno polski prezydent mocno skrytykował środowiska sędziowskie. Miało to miejsce 13 grudnia, podczas spotkania Dudy z Krystyną Barchańską, matką Emila Barchańskiego, najmłodszej ofiary stanu wojennego.

Zobacz: [video] Prezydent Andrzej Duda o "nadzwyczajnej kaście": Poziom tego towarzystwa mnie osłabia… 
 

Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia


– stwierdził prezydent.

Źródło: WP
kpa


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura