REKLAMA

Ukraina zmienia swoje stanowisko w sprawie katastrofy w Teheranie!

Rano ambasada Ukrainy w Iranie informowała, że katastrofa ukraińskiego samolotu pasażerskiego, do której doszło tego dnia w Teheranie, nie była aktem terroru. Teraz agencja Reuters informuje, że oświadczenie zostało wycofane.
 Ukraina zmienia swoje stanowisko w sprawie katastrofy w Teheranie!
/ zrzut z ekranu
Aktualnie ambasada twierdzi, że przyczyny katastrofy nie są znane, a wcześniejsze komentarze nie były oficjalnym stanowiskiem.
W trakcie specjalnego briefingu prasowego w Kijowie premier Ołeksij Honczaruk przestrzegł przed wszelkimi spekulacjami do momentu, gdy przedstawione będą wyniki oficjalnego śledztwa.

W wyniku katastrofy ukraińskiego samolotu Boeing 737, który rozbił się po starcie w Teheranie zginęło 176 osób.

Na pokładzie znajdywali się obywatele Iranu, Kanady, Ukrainy, Szwecji, Afganistanu, Niemiec i Wielkiej Brytanii. W oficjalnym komunikacie ministra spraw zagranicznych Ukrainy, Wadyma Prystajko podano, że na pokładzie znajdowało się 82 Irańczyków i 63 Kanadyjczyków. W samolocie znajdywało się również dwóch pasażerów z Ukrainy i 9-osobowa załoga z tego państwa. Wśród zmarłych jest dziesięciu Szwedów, czterech Afgańczyków, trzech Niemców i taka sama ilość Brytyjczyków.

Boeingi 737-800 uznawane są za dobre i sprawdzone maszyny, w przeciwieństwie do nowszego modelu – 737 MAX, który po dwóch katastrofach przez 10 miesięcy został uziemiony.

Źródło: Interia/ RMF

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura