Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Nie byliśmy kolonizatorami!

W najnowszym „Tygodniku Solidarność” udowadniamy, że słowa o polskim kolonializmie, które padły w trakcie noblowskiej laudacji dla Olgi Tokarczuk są wymysłem zachodnich pseudoelit. Od wtorku do kupienia w salonikach prasowych EMPIK i dobrych kioskach. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Nie byliśmy kolonizatorami!
/ fot. TS


W numerze rozmawiamy m.in. z Jackiem Komudą, popularnym pisarzem książek historycznych. 

To totalna bzdura. Słowa laudacji dla Tokarczuk to brutalna próba narzucenia nam lewicowej narracji zachodnich pseudoelit, która kieruje się pedagogiką wstydu. Założenie jest proste – należy przedstawić historię Polski jako okrutną, okropną i zwyrodniałą, aby Polacy zaczęli się jej wstydzić, a przez to pozbawi się nasz naród własnej tożsamości i kultury. Bardzo łatwo będzie oligarchiom i korporacjom kontrolować społeczeństwo pozbawione zasad, wiary i własnej historii. (…) Czasy Rzeczypospolitej szlacheckiej to jedyny okres naszej historii, który jest piękny i chwalebny. My wtedy wygrywaliśmy, podbiliśmy Moskwę, rozbiliśmy Turków pod Wiedniem, byliśmy obecni w polityce europejskiej, byliśmy w niej podmiotem, a nie przedmiotem.

– zdradza nam pisarz. 

Nieprawdziwość tez przedstawionych w laudacji dla Olgi Tokarczuk w artykule „My, Rusini z urodzenia, panowie litewscy, szlachta polska” podkreśla Michał Korsak h. Korsak, prezes Zarządu Głównego Związku Szlachty Polskiej. 

Badania genetyczne, w które Związek Szlachty Polskiej od lat jest czynnie zaangażowany, dowodzą, że zdecydowana większość szlachty z obszaru Wielkiego Księstwa Litewskiego z terenów obecnej Litwy, Białorusi i Ukrainy Północnej jest pochodzenia tamtejszego. Podważa to rozpowszechniane, choć nieprawdziwe twierdzenie o kolonizacji Wielkiego Księstwa Litewskiego przez szlachtę polską. Z czasem interesy rodów magnackich z Wielkiego Księstwa Litewskiego i bojarów – szlachty polskiej, stawały się coraz bardziej rozbieżne, co widać było w okresie poprzedzającym bezpośrednio podpisanie unii lubelskiej 1569 r. Podpisany przez króla Zygmunta Augusta akt unii głosił: (...) już Królestwo polskie i Wielkie Księstwo litewskie jest jedno nierozdzielne i nierożne ciało, a także nierożna ale jedna a spolna Rzeczpospolita, która się ze dwu państw i narodów w jeden lud zniosła i spoiła. 

O reformie wymiaru sprawiedliwości z posłem Jackiem Ozdobą z Solidarnej Polski rozmawia Jakub Pacan 

W kwestii praworządności także widzimy nierówne traktowanie poszczególnych krajów członkowskich. Gdy policja w Hiszpanii czy we Francji brutalnie tłumiły wystąpienia demonstrantów, to nic się nie działo. Frans Timmermans nie widział wtedy nic złego, nie bił na alarm, a nawet twierdził, że to wewnętrzne sprawy Francji. W Polsce mieliśmy pokazywane na cały świat rzekome brutalne tłumienie demonstracji, których naprawdę nie było 

– zdradza nam Jacek Ozdoba. 

O złej sytuacji pracowników w sklepach Media Expert pisze Marcin Koziestański 

19 grudnia ub.r. przewodniczący Adamowicz otrzymał z Państwowej Inspekcji Pracy raport dotyczący przeprowadzanych w ostatnim czasie kontroli w sklepach Media Expert. Łącznie inspektorzy pracy od 29 października do 11 grudnia ub. r. przeprowadzili 24 kontrole w sklepach w całej Polsce. Wyniki są zatrważające. „W największym stopniu naruszone zostały przepisy dotyczące czasu pracy, tj. przede wszystkim przepisy o braku zapewnienia pracownikom w każdej dobie prawa do nieprzerwanego 11-godzinnego odpoczynku; zatrudnianie pracowników w godzinach nadliczbowych w wymiarze przekraczającym łącznie z normatywnym czasem pracy 48 godzin przeciętnie na tydzień

W dziale Kultura Bartosz Boruciak rozmawia z Anitą Lipnicką.

– To jest kwestia osobowości. Nigdy nie czułam się dobrze w roli gwiazdy. Nie rozumiem tego słowa i o co w nim chodzi. Robię to, co lubię, czyli nagrywam piosenki. Komponuję, piszę teksty, śpiewam. Muzyka jest moim środkiem przekazu. Jest to sposób na opowiadanie słuchaczom swoich historii oraz o tym, jak widzę, czuję życie. To się stało moim zawodem i jest nim do tej pory. Wracając do twojego pytania, nie czułabym się dobrze w roli diwy. Nie mam takich predyspozycji

– słyszymy od popularnej wokalistki. 

W numerze ponadto m.in.: 
  • Teresa Wójcik rozmawia z członkiem Prezydium Komisji Krajowej Henrykiem Nakoniecznym o proponowanych zmianach w systemie ubezpieczeń społecznych
  • Jakub Pacan pisze o obchodach wyzwolenia Auschwitz 
  • Teresa Wójcik w artykule „Tysiąc lat wojny” przedstawia problemy Iranu 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz „Wojenne plany i działania” o I wojnie światowej 
  • Leszek Masierak o współdziałaniu wojsk Polski i Łotwy w trakcie walk z bolszewikami 
  • Sebastian Pytel recenzuje 1. Sezon „Wiedźmina” 
  • Mateusz Wyrwich przedstawia sylwetkę Wita Karola Wojtowicza
  • Marcin Koziestański „W Służbie Więziennej organizuje się Solidarność”

Najnowszy numer "TS" (03/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mocna wymiana ognia. W ciągu doby doszło do 95 starć Ukrainy z Rosją z ostatniej chwili
Mocna wymiana ognia. W ciągu doby doszło do 95 starć Ukrainy z Rosją

Wojska Ukrainy przeprowadziły 95 starć bojowych w walkach z okupacyjną armią Rosji w ciągu ostatniej doby oraz zniszczyły 23 drony, którymi atakowane były obiekty infrastruktury cywilnej – poinformował w niedzielę rano Sztab Generalny w Kijowie.

Kierwiński pod wpływem alkoholu? Teraz polityk Platformy grozi Wiadomości
Kierwiński pod wpływem alkoholu? Teraz polityk Platformy grozi

- Nie mam pojęcia, czemu mój głos został tak zniekształcony. Albo to pogłos, albo kwestie techniczne - przekonuje Marcin Kierwiński w rozmowie z Onetem, tłumacząc to, że podczas wystąpienia na uroczystościach z okazji Dnia Strażaka zdaniem internautów brzmiał, jakby był pod wpływem alkoholu. Teraz minister grozi krytykom.

Czy Luna ma jakiekolwiek szanse na Eurowizji? Poznaj typy buckmacherów z ostatniej chwili
Czy Luna ma jakiekolwiek szanse na Eurowizji? Poznaj typy buckmacherów

Ranking przygotowany na podstawie średnich kursów buckmacherów nie pozostawia złudzeń. Luna praktycznie nie ma żadnych szans na osiągnięcie dobrego wyniku na tegorocznej Eurowizji.

Niemiecka rafineria emitująca szkodliwe substancje przy granicy z Polską na krawędzi wideo
Niemiecka rafineria emitująca szkodliwe substancje przy granicy z Polską na krawędzi

Rafineria PCK wnioskuje do Landu Branderburgia o pozwolenie na podwojenie emisji dwutlenku siarki, ale Land Brandenburgia jak na razie, nie zgodził się na to - zauważył Aleksandra Fedorska w materiale opublikowanym w serwisie Youtube.

Rosja wzięła na celownik Wołodymyra Zełenskiego gorące
Rosja wzięła na celownik Wołodymyra Zełenskiego

Rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych umieściło w sobotę ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na liście poszukiwanych przestępców, poinformował portal The Moscow Times.

Niemcy: radykalni ekolodzy protestują przeciwko... fabryce samochodów elektrycznych z ostatniej chwili
Niemcy: radykalni ekolodzy protestują przeciwko... fabryce samochodów elektrycznych

Niemiecki "Bild" informuje, że w przyszłym tygodniu radykalni ekolodzy planują demonstracje, okupacje i blokady przeciwko rozbudowie fabryki samochodów Tesli.

To już koniec ciepłych dni z ostatniej chwili
To już koniec ciepłych dni

W weekend będzie można podzielić Polskę na dwie części - pogodny wschód i pochmurny zachód. Niedziela będzie ostatnim fajnym, ciepłym dniem - poinformowała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska.

Minister Marcin Kierwiński pod wpływem alkoholu? Polityk zabiera głos gorące
Minister Marcin Kierwiński pod wpływem alkoholu? Polityk zabiera głos

- Nie mam pojęcia, czemu mój głos został tak zniekształcony. Albo to pogłos, albo kwestie techniczne - przekonuje Marcin Kierwiński w rozmowie z Onetem, tłumacząc to, że podczas wystąpienia na uroczystościach z okazji Dnia Strażaka zdaniem internautów brzmiał, jakby był pod wpływem alkoholu.

Niemcy boją się eskalacji antysemityzmu z ostatniej chwili
Niemcy boją się eskalacji antysemityzmu

Komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein obawia się eskalacji propalestyńskich protestów na uczelniach. Postawa antysemicka jest "niestety powszechna i może bardzo szybko doprowadzić do eskalacji" - powiedział Klein.

Dziwne zachowanie ministra spraw wewnętrznych i administracji. Fala komentarzy w sieci z ostatniej chwili
Dziwne zachowanie ministra spraw wewnętrznych i administracji. Fala komentarzy w sieci

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński wygłosił przemówienie podczas głównych uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Uwagę polityków formacji opozycyjnych i internautów zwróciło jednak uwagę dziwne zachowanie polityka.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Nie byliśmy kolonizatorami!

W najnowszym „Tygodniku Solidarność” udowadniamy, że słowa o polskim kolonializmie, które padły w trakcie noblowskiej laudacji dla Olgi Tokarczuk są wymysłem zachodnich pseudoelit. Od wtorku do kupienia w salonikach prasowych EMPIK i dobrych kioskach. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Nie byliśmy kolonizatorami!
/ fot. TS


W numerze rozmawiamy m.in. z Jackiem Komudą, popularnym pisarzem książek historycznych. 

To totalna bzdura. Słowa laudacji dla Tokarczuk to brutalna próba narzucenia nam lewicowej narracji zachodnich pseudoelit, która kieruje się pedagogiką wstydu. Założenie jest proste – należy przedstawić historię Polski jako okrutną, okropną i zwyrodniałą, aby Polacy zaczęli się jej wstydzić, a przez to pozbawi się nasz naród własnej tożsamości i kultury. Bardzo łatwo będzie oligarchiom i korporacjom kontrolować społeczeństwo pozbawione zasad, wiary i własnej historii. (…) Czasy Rzeczypospolitej szlacheckiej to jedyny okres naszej historii, który jest piękny i chwalebny. My wtedy wygrywaliśmy, podbiliśmy Moskwę, rozbiliśmy Turków pod Wiedniem, byliśmy obecni w polityce europejskiej, byliśmy w niej podmiotem, a nie przedmiotem.

– zdradza nam pisarz. 

Nieprawdziwość tez przedstawionych w laudacji dla Olgi Tokarczuk w artykule „My, Rusini z urodzenia, panowie litewscy, szlachta polska” podkreśla Michał Korsak h. Korsak, prezes Zarządu Głównego Związku Szlachty Polskiej. 

Badania genetyczne, w które Związek Szlachty Polskiej od lat jest czynnie zaangażowany, dowodzą, że zdecydowana większość szlachty z obszaru Wielkiego Księstwa Litewskiego z terenów obecnej Litwy, Białorusi i Ukrainy Północnej jest pochodzenia tamtejszego. Podważa to rozpowszechniane, choć nieprawdziwe twierdzenie o kolonizacji Wielkiego Księstwa Litewskiego przez szlachtę polską. Z czasem interesy rodów magnackich z Wielkiego Księstwa Litewskiego i bojarów – szlachty polskiej, stawały się coraz bardziej rozbieżne, co widać było w okresie poprzedzającym bezpośrednio podpisanie unii lubelskiej 1569 r. Podpisany przez króla Zygmunta Augusta akt unii głosił: (...) już Królestwo polskie i Wielkie Księstwo litewskie jest jedno nierozdzielne i nierożne ciało, a także nierożna ale jedna a spolna Rzeczpospolita, która się ze dwu państw i narodów w jeden lud zniosła i spoiła. 

O reformie wymiaru sprawiedliwości z posłem Jackiem Ozdobą z Solidarnej Polski rozmawia Jakub Pacan 

W kwestii praworządności także widzimy nierówne traktowanie poszczególnych krajów członkowskich. Gdy policja w Hiszpanii czy we Francji brutalnie tłumiły wystąpienia demonstrantów, to nic się nie działo. Frans Timmermans nie widział wtedy nic złego, nie bił na alarm, a nawet twierdził, że to wewnętrzne sprawy Francji. W Polsce mieliśmy pokazywane na cały świat rzekome brutalne tłumienie demonstracji, których naprawdę nie było 

– zdradza nam Jacek Ozdoba. 

O złej sytuacji pracowników w sklepach Media Expert pisze Marcin Koziestański 

19 grudnia ub.r. przewodniczący Adamowicz otrzymał z Państwowej Inspekcji Pracy raport dotyczący przeprowadzanych w ostatnim czasie kontroli w sklepach Media Expert. Łącznie inspektorzy pracy od 29 października do 11 grudnia ub. r. przeprowadzili 24 kontrole w sklepach w całej Polsce. Wyniki są zatrważające. „W największym stopniu naruszone zostały przepisy dotyczące czasu pracy, tj. przede wszystkim przepisy o braku zapewnienia pracownikom w każdej dobie prawa do nieprzerwanego 11-godzinnego odpoczynku; zatrudnianie pracowników w godzinach nadliczbowych w wymiarze przekraczającym łącznie z normatywnym czasem pracy 48 godzin przeciętnie na tydzień

W dziale Kultura Bartosz Boruciak rozmawia z Anitą Lipnicką.

– To jest kwestia osobowości. Nigdy nie czułam się dobrze w roli gwiazdy. Nie rozumiem tego słowa i o co w nim chodzi. Robię to, co lubię, czyli nagrywam piosenki. Komponuję, piszę teksty, śpiewam. Muzyka jest moim środkiem przekazu. Jest to sposób na opowiadanie słuchaczom swoich historii oraz o tym, jak widzę, czuję życie. To się stało moim zawodem i jest nim do tej pory. Wracając do twojego pytania, nie czułabym się dobrze w roli diwy. Nie mam takich predyspozycji

– słyszymy od popularnej wokalistki. 

W numerze ponadto m.in.: 
  • Teresa Wójcik rozmawia z członkiem Prezydium Komisji Krajowej Henrykiem Nakoniecznym o proponowanych zmianach w systemie ubezpieczeń społecznych
  • Jakub Pacan pisze o obchodach wyzwolenia Auschwitz 
  • Teresa Wójcik w artykule „Tysiąc lat wojny” przedstawia problemy Iranu 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz „Wojenne plany i działania” o I wojnie światowej 
  • Leszek Masierak o współdziałaniu wojsk Polski i Łotwy w trakcie walk z bolszewikami 
  • Sebastian Pytel recenzuje 1. Sezon „Wiedźmina” 
  • Mateusz Wyrwich przedstawia sylwetkę Wita Karola Wojtowicza
  • Marcin Koziestański „W Służbie Więziennej organizuje się Solidarność”

Najnowszy numer "TS" (03/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe