Region Podbeskidzie NSZZ Solidarność pomaga potrzebującym

5000 maseczek jednorazowych, tyle samo rękawiczek, 250 przyłbic, 100 jednorazowych fartuchów ochronnych, 10 kombinezonów, 100 litrów płynu dezynfekującego - do podbeskidzkich domów pomocy społecznej i innych placówek opiekuńczych i leczniczych trafiły dary kupione za blisko 40 tysięcy złotych, zebranych w ramach podbeskidzkiej akcji „Solidarni wobec pandemii”.
 Region Podbeskidzie NSZZ Solidarność pomaga potrzebującym
/ "S" Podbeskidzie

 

- Akcję tę zapoczątkowaliśmy przed świętami wielkanocnymi, przeznaczając na ten cel z kasy Zarządu Regionu 30 tysięcy złotych. Kolejne 10 tysięcy dała Regionalna Sekcja Ochrony Zdrowia. Później zaczęły się wpłaty od zakładowych organizacji związkowych. Jako pierwsze na nasz apel odpowiedziały Terenowa Organizacja Związkowa z Cieszyna oraz związkowcy ze spółek Grupa Kęty SA i ABB/Apena. Akcja wciąż trwa, bo potrzeby są wciąż gigantyczne. Mamy na naszym terenie ogniska pandemii, mamy zamknięte placówki opiekuńcze czy całe oddziały szpitalne. Nikt nie wie też, jak długo to potrwa i ile jeszcze będzie potrzebnych takich środków 

- relacjonuje szef podbeskidzkiej Solidarności Marek Bogusz. I dodaje, że wszystkie środki ochrony, zakupione przez podbeskidzką Solidarność, są najwyższej jakości i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Pierwsze dary trafiły do domów pomocy społecznej w Wilkowicach, Pogórzu, Łętowni oraz DPS w bielskich Komorowicach i DPS „Dom Nauczyciela” w Bielsku-Białej, a także do PZOL w Rajczy i Szpitala Kolejowego w Wikowicach oraz ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego „Bucze” w Górkach Wielkich.

 

– Wszędzie spotykaliśmy się z ogromną życzliwością i wdzięcznością. Akcję tę będziemy kontynuować, bo do solidarności z potrzebującymi zobowiązuje nas nie tylko sumienie, ale i nazwa naszego związku. Już mamy kolejne zgłoszenia z zapotrzebowaniem na środki ochrony

dodaje Marek Bogusz.

Akcja „Solidarni wobec pandemii”, polegająca na zdobywaniu funduszy na zakup środków ochrony, które przekazane zostaną pracownikom i podopiecznym jednostek służby zdrowia, placówek opiekuńczo-leczniczych i ośrodków pomocy społecznej działających na terenie Podbeskidzia, trwa nadal. Związkowcy zachęcają kolejne zakładowe organizacje związkowe oraz firmy i osoby prywatne o wsparcie finansowe tej inicjatywy. Pieniądze można przekazywać na konto: Region Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”, nr. 92 1050 1070 1000 0090 3045 4210, koniecznie z dopiskiem w tytule wpłaty: „Solidarni wobec pandemii” i podaniem nazwy organizacji związkowej dokonującej wpłaty.mk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Trzaskowski za Tuska? Jest komentarz z Platformy Obywatelskiej Wiadomości
Trzaskowski za Tuska? Jest komentarz z Platformy Obywatelskiej

Politycy z PO pytani o pogłoskę, że Rafał Trzaskowski mógłby zastąpić Donalda Tuska jako kandydat na premiera przekonują, że to narracja narzucana przez rywali.

Przełamanie Roberta Lewandowskiego. Xavi nie krył zadowolenia Wiadomości
Przełamanie Roberta Lewandowskiego. Xavi nie krył zadowolenia

Robert Lewandowski przełamał strzelecką niemoc. Kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie pokonał w sobotnim spotkaniu bramkarza Elche. Po meczu głos zabrał między "Dumy Katalonii" – Xavi.

Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Emerytury
Stażowe