[video] Polska mocno rekomendowana jako tegoroczne miejsce wakacji

Jak się okazuje, epidemia koronawirusa może mieć również dobre strony, na przykład dla polskiej turystyki
 [video] Polska mocno rekomendowana jako tegoroczne miejsce wakacji
Pixabay.com

- Polska jest wymieniana jako jeden z tych krajów, które są bardzo mocno rekomendowane jako miejsce wakacji. Wiąże się to oczywiście z pandemią koronawirusa, tradycyjne miejsca ulubione przez turystów, na południu, takie jak Włochy czy Hiszpania, z tym roku, z oczywistych względów wypadają z tego rankingu. 

Wiadomo, że w tych krajach będzie kryzys także w branży turystycznej i nikt o zdrowych zmysłach nie pchałby się tam teraz na wakacje. Kraje takie jak przede wszystkim Polska, ale też między innymi Słowacja, Litwa, Austria, Chorwacja zdaniem unijnych ekspertów poradziły sobie z pandemią koronawirusa, w związku z tym ludzie, którzy tam pojadą na wakacje będą znacznie mniej narażeni na zachorowanie, niż gdyby chcieli się udać do Włoch czy do Hiszpanii.

Są też inne względy, które przemawiają za tym, by to Polskę wybrać na miejsce spędzenia wakacji. Na przykład, jeżeli chodzi o turystów z Niemiec, stanowiących jedną z najliczniejszych grup turystów, mogą się do Polski dostać samochodem i nie muszą czekać na przywrócenie połączeń lotniczych.


- mówi z Brukseli korespondent TVP Dominika Cosic, która jednocześnie zwraca uwagę na to, że wszystko będzie zależało od stanu epidemicznego w Polsce.

cyk

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura