Specjaliści od kontroli urodzeń zaproszeni jako eksperci na sympozjum w Watykanie

Człowiek, który symbolizuje globalną kontrolę urodzeń będzie przebywać w Watykanie, aby wygłosić wykład o tym, jak ocalić planetę poświęcając ludzi. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale tak właśnie jest. Mówimy o Paulu R. Ehrlichu, amerykańskim biologu, który stał się sławny w 1968 roku dzięki książce "The Population Bomb" (Bomba populacyjna). To był początek szczęśliwego (przynajmniej dla autora) sezonu literatury eko-katastrofy, której prawdziwym celem była ludzkość.
Wzbudzając strach przed niekontrolowaną eksplozją demograficzną, Ehrlich i jego następcy pchnęli poszczególne rządy i organizacje międzynarodowe do przyjęcia drastycznych środków kontroli populacji: sterylizacji i przymusowych aborcji, które stały się od tej pory normalne w krajach rozwijających się. Jeden przykład: 400 milionów dzieci nie urodziło się w Chinach (...), a dziesiątki milionów dziewczynek stało się ofiarami seksualnej selekcji poprzez aborcję (w Chinach, Indiach i innych krajach, gdzie ze względów ekonomicznych i kulturowych rodziny preferują dzieci płci męskiej).
Gdyby istniała jakaś sprawiedliwość, dr Ehrlich powinien być ścigany za zbrodnie przeciwko ludzkości. Zamiast tego trzydzieści dziewięć lat później, odbiera on cześć wprowadzania do Watykanu z wielką pompą (...) na zaproszenie Papieskiej Akademii Nauk i Nauk Społecznych, kierowanych przez ks. Marcela Sáncheza Sorondo, przy okazji obecności na sympozjum o wymieraniu biologicznym zatytułowanym: "Jak uratować świat przyrody, od którego zależymy", które odbędzie się w dniach 27 lutego - 1 marca.
Teorie Paula R. Ehrlicha budzą uzasadnione wątpliwości nie tylko na polu etycznym, ale i naukowym, ponieważ od czasów ich powstania liczba ludności zwiększyła się ponad dwukrotnie, a problem niedożywienia per capita uległ zmniejszeniu.
Wśród innych prelegentów tego sympozjum nie brak jest także naukowych popleczników Paula R. Ehrlicha pokroju Johna Bongaartsa, wiceprezesa Rady Ludnościowej, promującej antykoncepcję oraz innych specjalistów od kontroli urodzeń.
Pytania, jakie się nasuwają, to czy kierunek poszukiwań, który zdaje się obierać Papieska Akademia Nauk ma jeszcze cokolwiek wspólnego z Katolicką Nauką Społeczną, jaki jest jej etyczny stosunek do wartości życia ludzkiego i czy zaproszeni goście nie wskazują bardziej na problem w samej Akademii, będąc kartą wizytową poglądów watykańskich naukowców niż są, w tym wypadku, problemem samym w sobie?
Poniżej zamieszczamy link do petycji CitizenGo w sprawie odwołania wizyty Paula R. Ehricha jako eksperta na sympozjum w Watykanie.
aj
Petycja CitizenGo
źródło: CatholicThing