REKLAMA

Kożuchowska publikuje swoje zdjęcie z Janem Pawłem II. "Jeden z najważniejszych ludzi w moim życiu"

Znana aktorka Małgorzata Kożuchowska z dniu setnej rodziny urodzin Jana Pawła II opublikowała na Instagramie poruszający wpis. - Karol Wojtyła- aktor-kapłan-papież-święty jeden z najważniejszych ludzi w moim życiu - napisała aktorka. 
 Kożuchowska publikuje swoje zdjęcie z Janem Pawłem II. "Jeden z najważniejszych ludzi w moim życiu"
/ screen YT - ELLE Polska

„Żyjąc i działając, człowiek określa swój stosunek do bytu, prawdy i dobra. Artysta w szczególny sposób obcuje z pięknem. W bardzo realnym sensie można powiedzieć, że piękno jest jego powołaniem, zadanym mu przez Stwórcę wraz z darem «talentu artystycznego». Rzecz jasna, także ten talent należy pomnażać, zgodnie z wymową ewangelicznej przypowieści o talentach (por. Mt 25,14-30). Tutaj dotykamy samego sedna problemu. Kto dostrzega w sobie tę Bożą iskrę, którą jest powołanie artystyczne - powołanie poety, pisarza, malarza, rzeźbiarza, architekta, muzyka, aktora... - odkrywa zarazem pewną powinność: nie można zmarnować tego talentu, ale trzeba go rozwijać, ażeby nim służyć bliźniemu i całej ludzkości.”


- cytuje fragment Listu do Artystów autorstwa Jana Pawła II z 4 kwietnia 1999 roku Małgorzata Kożuchowska.
 

Karol Wojtyła- aktor-kapłan-papież-święty jeden z najważniejszych ludzi w moim życiu. Dziś Jan Paweł II skończyłby 100 lat


- podsumowała aktorka.raw
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura