Adamowicz składa zawiadomienie do prokuratury przeciwko Glińskiemu ws. tablic z postulatami Sierpnia'80

Jak donosi portal Onet.pl, poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Adamowicz złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra kultury Piotra Glińskiego. Chodzi o tablice z postulatami z sierpnia 1980 roku.
 Adamowicz składa zawiadomienie do prokuratury przeciwko Glińskiemu ws. tablic z postulatami Sierpnia'80
/ Fot. KPRM

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, pomimo posiadania wiedzy o istniejących nieprawidłowościach, nie dopełnił swoich obowiązków polegających na sprawowaniu nadzoru nad Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku


- głosi dokument złożony przez polityka w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. 
 

Niedopełnienie obowiązków polegało zaniechaniu podjęcia działań nadzorczych w celu skorygowania błędnej dokumentacji dotyczącej praw własności do Tablic z 21 Postulatami Gdańskimi Sierpnia 80 (...)".


- czytamy w dokumencie udostępnionym przez Onet. Zdaniem Adamowicza, tablice wpisano do inwentarza muzealnego w "niejasnych okolicznościach". 

W sprawie w poniedziałek podczas konferencji prasowej głos zabrał przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Szef Komisji Krajowej w ostrych słowach domagał się od ECS-u zwrócenia tablic. 

Czytaj więcej: Piotr Duda: "Oczekuję od ECSu, że do 31 sierpnia Tablice wrócą tam gdzie powinny być"

źródło: onet.pl

raw/k
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe