[WIDEO] Białoruś: Wojskowi wyrzucają swoje mundury na znak protestu przeciwko działaniom Łukaszenki

W czwartym dniu protestów przeciwko wynikom niedzielnych wyborów prezydenckich w Mińsku, a także w innych miastach Białorusi nie ustają protesty. Media donoszą o brutalnej interwencji sił porządkowych w kilku punktach miasta.
 [WIDEO] Białoruś: Wojskowi wyrzucają swoje mundury na znak protestu przeciwko działaniom Łukaszenki
Twitter

"W środę zamieszki wybuchły tam z nową siłą. Funkcjonariusze używają granatów hukowych, słychać też odgłosy wskazujące, że w użyciu jest gumowa amunicja. Policja wyciąga ludzi z bram okolicznych domów i poddaje rewizji. Wielu ludzi otwiera drzwi swych mieszkań, by uczestnicy protestów mogli się w nich schować przed agentami służb" – donosi agencja TASS.

W ciągu ostatnich trzech dni na Białorusi zatrzymano ponad sześć tysięcy osób w związku z protestami przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich, które z wynikiem ponad 80 proc. miał wygrać dotychczasowy prezydent Alaksandr Łukaszenka.

Wojskowi protestują

Przeciw działaniom Aleksandra Łukaszenki demonstrują także niektórzy policjanci i wojskowi. W ostatnich dniach w internecie pojawiają się nagrania, na których widać jak mundurowi wyrzucają swoje mundury do śmieci lub je palą.

Dziennikarz Telewizji Biełsat Paweł Mażejka w rozmowie w Polsat News stwierdził, że "mogą być to ludzie, którzy kiedyś byli w wojsku". – Pokazują w ten sposób, że nie chcą mieć nic wspólnego z armią, która atakuje ludzi na ulicach. Te filmiki dopiero trafiły do sieci, więc niewiele na ich temat wiemy – dodał.

 

/Polsat News/PAP


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura