"Istnieją wątpliwości czy sądy holenderskie są niezawisłe" Jest decyzja sądu. Mama autystycznego Martina jest w Polsce bezpieczna

Sąd Okręgowy w Warszawie nie wydał Ekateriny den Hertog, za którą Holandia wydała ENA. Mama autystycznego Martina jest w Polsce bezpieczna.
Twitter / @BartoszLewand20

O sprawie rodziny der Hertog zaczęło być głośno w 2018 r., kiedy Holendrom odebrano ich autystyczne dziecko. Powodem miało być rzekome zaniedbywanie chłopca. Takie oskarżenia formułowali ich sąsiedzi. Conrad i Katya przez rok mieli utrudniony kontakt z synem. W końcu zdecydowali się uciec do Polski, ale za rodzicami 7-letniego Martina wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania.

"Zdaniem Sądu: 1) Istnieją wątpliwości czy sądy holenderskie są niezawisłe i niezależne od innych władz; 2) w sprawie rażąco pogwałcono prawa i wolność Martina oraz rodziców; 3) istnieje realne zagrożenie dla prawa i wolności chłopca oraz rodziców w Holandii; 4) wszystkie dowody wskazują na to, że rozwój chłopca następuje tylko w rodzinie biolog; 5) z uwagi na ustawodawstwo holenderskie chłopiec mógłby być poddany eutanazji."

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura