"Dziewczyna" Michała Sz. twierdzi, że "ktoś chciał go wepchnąć pod tramwaj", ale na policję nie zgłosi

"Lu" to jeden z "niebinarnych" partnerów Michała Sz. ps. "Margot" działający również w "kolektywie" "Stop bzdurom" - Ktoś mnie dzisiaj wepchnął na tory tramwajowe. Uprzedzając pytania - nic nie pamiętam - czytamy w udostępnionym przez "Stop bzdurom" poście "Lu" - Jeśli są wśród was świadkinie i świadkowie zdarzenia, lub macie dostęp do prasko-warszawskich monitoringów, to piszcie na prawo@kph.org.pl - pisze "Stop bzdurom". A dlaczego nie policji? To nic, Ordo Iuris składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
"Lu", "Stop bzdurom" / Screen YouTube Bart Staszewski

- Z uwagi na prawny obow. zawiadomienia o możliwym popełnieniu przestępstwa opisywanego jako „usiłowanie zabójstwa”, Ordo Iuris składa do Prokuratury Krajowej zawiadomienie. Agresja fizyczna jest niedopuszczalna. Liczymy na to, że organy ścigania ustalą dokładny przebieg zdarzenia

- informuje mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris

- Skad pewność, że to nie przypadek? To mega mocne oskarżenie. Co ze zgłoszeniem na policję? Monitoring miejski? Godzina? Przystanek? Motorniczy jakiej linii? Jest podniesione larum bez żadnego dowodu zajścia sytuacji.

- A od kiedy to Kampani Przeciw Homofobii ma jakiekolwiek uprawnienia do zajmowania się potencjalną próbą zabójstwa, czy choćby ciężkiego uszczerbku na zdrowiu? Czy policja i ZTM potwierdzają to zajście? Bo widzę dużo słów, dużo "potwierdzania info", ale ani słowa o zawiadomieniu stosownych organów i zabezpieczeniu materiału filmowego z tramwaju.

- Bez oficjalnego zgłoszenia na policję zawsze będzie zarzut konfabulacji. Nieufność wobec władzy nie jest żadnym argumentem tylko uzasadnieniem dla nieufności z drugiej strony.

- Marsz na policję, niech ściągają monitoring i niech się męczą. A ja osobiście chętnie poczytam relację z ich poczynań i udostepnię niewiernym.

- Jestem z wami, ale takie rzeczy to się na policję zgłasza. Jaki przykład dajecie choćby ofiarom przemocy domowej? Że jak coś się dzieje, to nie wolno nic robić?

- Nie powinno Wam jak najbardziej zależeć na nagłośnieniu tej sprawy i zgłoszenia jej władzom? Człowiek prawie został zamordowany, a Wy prosicie żeby tego nie zgłaszać?

- Czy sprawa została zgloszona na policje? Motorniczy na pewno ma kamere i nagranie, monitoring miejski również działał. Policja spokojnie sobie z takim czymś poradzi. Zgloszone czy nie?

- pytają komentatorzy

- Drogie osoby - naszym kochanym Lu zajmuje się Kampania Przeciw Homofobii - tylko i wyłącznie. Robią wszystko co w ich mocy i na pewno będą informować o swoich postępach i ustaleniach. Pytania kierujcie do nich - ale dajcie im najpierw zrobić swoją pracę.

(...)

Wrócimy wszystkie do pisania o tym gdy KPH poczyni ustalenia - Lu prosi o nie nadmuchiwanie medialnie tematu, gdyż nie ma siły tym się zajmować.

Robienie sensacji z przemocy, której członkinie naszej społeczności doznają codziennie, jest nieodpowiedzialne. To nie jest precedens - Lu był napadnięty w zeszłym tygodniu. Inne osoby LGBT doznają przemocy codziennie. Cieszymy się i doceniamy, że nie godzicie się na przemoc i krzywdę, że to dla was niedopuszczalne, że chcecie pomoc - jesteście wspaniałymi osobami

- odpowiada "Stop bzdurom"

- Bardzo Was proszę, radykalizujcie się

- nawołuje "Lu"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kadyrow grzmi nt. Polski na Telegramie. Kuriozalne słowa o satanizmie i... Śląsku Wiadomości
Kadyrow grzmi nt. Polski na Telegramie. Kuriozalne słowa o satanizmie i... Śląsku

Podległy Rosji przywódca Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow najnowszy wpis na Telegramie poświęcił Polsce.

Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce Wiadomości
Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce

Prascy śledczy poszukują 42-letniego Petra Krausa podejrzewanego o zabójstwo kobiety, do którego doszło w czeskiej Pradze. Mężczyzna może przebywać na terenie Polski. Jest niebezpieczny i może być uzbrojony.

OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO” Wiadomości
OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO”

Portal OKO.press informuje we wtorkowej publikacji, że Polska nie może obecnie liczyć nie tylko na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na praktycznie żadne fundusze z budżetu Unii Europejskiej. Według urzędników z Brukseli Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. O sprawie informuje również RMF FM.

„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

„W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych” – pisze na łamach „The Moscow Times” Piotr Kozłow. „The Moscow Times” był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model” Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model”

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN „Top Model”. Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres” Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres”

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem „Graffiti” w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe