[WIDEO] Protest Lewicy i środowisk LGBT przed siedzibą MEN. „Czarnek precz”

Politycy Lewicy oraz środowiska LGBT protestowały pod hasłem "Żądamy edukacji. Nie indoktrynacji" pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie przeciwko propozycji postawienia na czele połączonego resortu edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego Przemysława Czarnka.
 [WIDEO] Protest Lewicy i środowisk LGBT przed siedzibą MEN. „Czarnek precz”
/ YouTube/Onet


Chodzi o jego wypowiedzi na temat osób LGBT. "Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowiek, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją" – zacytowano wypowiedź Czarnka na stronie wydarzenia.

„Czarnek precz”

Przed siedzibą MEN w niedzielę po południu zebrało się kilkadziesiąt osób. Trzymały tęczowe flagi oraz banery partii Razem i stowarzyszenia Lambda. Organizatorami wydarzenia byli m.in.: działacze partii Razem, Partii Zieloni, Młoda Lewica, Parada Równości oraz stowarzyszenie "Tak Dla Uchodźców". Pikietujący skandowali "Czarnek precz" oraz trzymali banery z hasłami: "Szkoła dla wszystkich", "Ministrze zgłoś nieprzygotowanie", "Edukacja jest najważniejsza”.

Obecni byli m.in.: posłanka Lewicy Joanna Senyszyn, działacze partii Razem, Michał Sz. ps. "Margot" i fizyczka Ewa Hołuszko.– Szkoła powinna być zreformowana, ale nie w stylu PiS-owskim. Dzieci muszą być bezpieczne. Muszą być uczone tolerancji, tego, że kobiety i mężczyźni są sobie równi, a nie, że kobiety są stworzone do rodzenia dzieci. Możemy się spodziewać, że jako minister będzie dawał nagrody za homofobię. Pora skończyć z takimi ludźmi na wysokich stanowiskach! – apelowała Senyszyn.

– Tekę ministra edukacji ma otrzymać człowiek, który do zbrodniczego reżimu porównuje środowiska LGBT. Nie ma wątpliwości, że taka osoba będzie dążyła do ideologicznej kontroli polskiej szkoły, ograniczała autonomię nauczycieli, piętnowała i cenzurowała wszystko, co nie wpisuje się w skrajnie konserwatywną wizję świata – podkreśliła działaczka partii Razem Joanna Gierzyńska.

W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że resorty edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego zostaną połączone, a na czele nowego ministerstwa - po zaprzysiężeniu, które ma nastąpić w poniedziałek - stanie Przemysław Czarnek.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe