REKLAMA

Korupcja za miliony - CBA rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą

"Nowe śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy CBA. Siedem osób zatrzymanych. W tle między innymi milionowe łapówki oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach publicznych" - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
 Korupcja za miliony - CBA rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą
/ pixabay.com

 

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzi wspólnie z Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej śledztwo w sprawie działalności w 2020 r. zorganizowanej grupy przestępczej. Jak ustalono w toku śledztwa grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice.

W związku z tym śledztwem funkcjonariusze CBA zatrzymali na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego siedem osób, w tym trzech przedsiębiorców

- informuje biuro.

 

Czterem zatrzymanym ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw płatnej protekcji oraz przyjęcia korzyści majątkowych o wartości co najmniej 1 mln 300 tys. zł. i obietnic wręczenia korzyści majątkowych w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych.

Zatrzymanym przedsiębiorcom prokurator przedstawił zarzuty wręczenia korzyści majątkowych w zamian za podjęcie się bezprawnego załatwienie spraw

- podano.

 

Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania podejrzanych, członków ich rodzin oraz siedziby firm. Zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym dokumentację oraz elektroniczne nośniki danych, które zostaną teraz przeanalizowane.

Wobec sześciu zatrzymanych osób, na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Jest to pierwsza realizacja w tej sprawie. Planowane są kolejne czynności

- czytamy w komunikacie Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura