REKLAMA

[WIDEO] Marcin Najman atakuje protestujących rolników: „Te manifestacje rozgonić w p**du!”

Prezesie Kaczyński, proszę się nie zgodzić pod żadną presją na ustępstwa w tej sprawie. Bronimy dobrostanu zwierząt, a tę manifestację rozgonić w p**du i do roboty – mówił w filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych rozgoryczony były polski bokser Marcin Najman.
 [WIDEO] Marcin Najman atakuje protestujących rolników: „Te manifestacje rozgonić w p**du!”
/ Twitter/@MarcinNajman


We wtorek w centrum Warszawy odbył się protest rolników przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Wśród zgromadzonych, którzy przyjechali do stolicy byli członkowie i sympatycy m.in. AGROunii, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, PSL.

Protestujący rolnicy przynieśli ze sobą biało-czerwone flagi, a także transparenty z hasłami m.in.: „Nie dla »5« Kaczyńskiego”, „Chcemy hodować w spokoju”, „Ani Stalin, ani Lenin nie wymyślił co PiS zmienił”. Protestujący przeszli z Placu Zawiszy przed Sejm i Senat.

Szef AGROunii Michał Kołodziejczak zapowiedział także we wtorek jeszcze bardziej radykalną formę protestów: – Będzie paraliż w kraju i będzie paraliż komunikacyjny w stolicy. Jak to będzie dokładnie wyglądało, ustalimy wspólnie z kolegami z innych organizacji. Mamy już wstępne plany.„Manifestacje rozgonić w p**du!”

Do sytuacji związanej z protestami manifestujących rolników w Warszawie odniósł się były polski bokser, a obecnie częsty gość TVP Info Marcin Najman, który stwierdził, że „należy bronić dobrostanu zwierząt, a manifestację rozgonić”.

– Słyszycie jaka awantura w Warszawie? Rolnicy przyjechali się „pultać”. Bo będą mieli już wkrótce tzw. zakaz rytualnego mordowania zwierząt, czyli na żywca podcinane gardło zwierzętom i czekanie, aż się wymęczą i wykrwawią. Tylko dlatego, że jakieś fanaberie i wymysły, bo nie wiem jak to inaczej nazwać, mają muzułmanie i żydzi z tym związane. A przecież my jesteśmy w Polsce, z jakiej racji my mamy ulegać tego typu praktykom? Tylko i wyłącznie dla pieniądza? Są ważniejsze rzeczy niż pieniądze w życiu – mówił na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych Najman.

 


– Druga sprawa – zakaz hodowania zwierząt na futra. No przecież w XXI wieku, żeby męczyć, maltretować zwierzęta po to, żeby jakaś paniusia mogła futro nosić? Przecież są sztuczne futra, które niczym się dzisiaj nie różnią od futer tych prawdziwych. I chyba dzisiaj świadomość na świecie jest taka i zostało tak zmarginalizowane noszenie futer z żywych zwierząt, że w ogóle o czym tu mowa? Absolutny zakaz – dodał.

Gość porannych programów TVP Info zaapelował także do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby ten nie wycofywał się z tzw. „Piątki dla zwierząt”. – Prezesie Kaczyński, proszę się nie zgodzić pod żadną presją na ustępstwa w tej sprawie. Bronimy dobrostanu zwierząt, a tę manifestację rozgonić w p**du i do roboty. Bo tak dobrze, jak jest rolnikom, to mało komu jest w tym kraju – stwierdził.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura