Warszawa: Motornicza trafiła do szpitala. Została pobita, bo zwróciła uwagę pasażerom bez maseczek

Motornicza tramwaju linii 25 w Warszawie została pobita przez mężczyznę, któremu chwilę wcześniej zwróciła uwagę, że nie ma zasłoniętego nosa i ust. Zdarzenie potwierdziła rzeczniczka stołecznego Ratusza Karolina Gałecka.
 Warszawa: Motornicza trafiła do szpitala. Została pobita, bo zwróciła uwagę pasażerom bez maseczek
Flickr/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0


Do zdarzenia doszło w sobotę 17 października około godz. 7 rano. Motornicza kierująca tramwajem linii 25 zatrzymała się na przystanku Dworzec Centralny, aby zwrócić uwagę kilku osobom podróżującym bez zasłoniętego nosa i ust.

Kobieta została pobita przez jednego z mężczyzn i trafiła do szpitala ze złamaną nogą. Według portalu WawaLove.pl uszkodzono również wycieraczki w tramwaju.

Do sytuacji odniosła się także rzeczniczka warszawskiego Ratusza Karolina Gałecka, która potwierdziła zdarzenie.

„Motornicza, po zwróceniu uwagi na brak maseczek, została pobita i ze złamaną nogą trafiła do szpitala. Kobiecie została zapewniona pomoc psychologiczna. Ta sytuacja to wynik tego, że nie ma jasnych przepisów określających to, kto powinien kontrolować noszenie maseczek i przestrzeganie limitów w komunikacji miejskiej. My apelujemy cały czas o przejrzyste określenie zasad kontroli autobusów czy tramwajów” – powiedziała portalowi WawaLove.pl.

 

 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura