Region Podkarpacie upamiętnił 40. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność"

Msza Święta w Bazylice Kolegiackiej w Krośnie, której przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Chmura, poprzedziła uroczystość odsłonięcia i poświęcenia na "Murze Pamięci" tablicy upamiętniającej 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność", w hołdzie tym, którzy swoją pracę, siły, zdrowie i życie poświęcili wielkiej idei Solidarności - Bohaterom Sierpnia 1980.
 Region Podkarpacie upamiętnił 40. rocznicę powstania NSZZ
/ Tadeusz Majchrowicz

Odsłonięcia tablicy dokonali liderzy "Solidarności" z lat 80-tych: Zygmunt Błaż, Edward Mróz, Kazimierz Poniatowski oraz Archidiecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy ks. Krzysztof Mijal.

Przewodniczący Zarządu Regionu Tadeusz Majchrowicz, przemawiając przed odsłonięciem tablicy i dziękując wszystkim za udział w uroczystości i wspólną modlitwę, wspomniał o tych wszystkich Bohaterach z roku 1980, dzięki którym możemy dziś żyć i pracować w wolnym kraju.

Jak zawsze podczas takich uroczystości obecne były Poczty Sztandarowe Regionu Podkarpacie i Organizacji Związkowych NSZZ „Solidarność” w: BWI Poland Technologies Sp. z o.o. w Krośnie, Krosno Glass S.A., Autosan Sp. z o.o. w Sanoku oraz Gamrat S.A. w Jaśle.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe