Publikacja wyroku TK ws. aborcji jeszcze dziś. Godek komentuje

W najbliższych godzinach i dniach możemy spodziewać się histerii środowisk feministycznych – twierdzi działaczka pro-life Kaja Godek.
 Publikacja wyroku TK ws. aborcji jeszcze dziś. Godek komentuje
fot. YouTube

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Uzasadnienie orzeczenia ze zdaniami odrębnymi zamieszczono w środę na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego. Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że wyrok TK zostanie opublikowany w Dzienniku Ustaw jeszcze dziś.
 

Godek komentuje


– Ta zwłoka w publikacji wyroku była kompletnie nieuzasadniona. W Dzienniku Ustaw publikuje się sentencje i w ciągu minionych blisko 100 dni, pojawiały się wyroki wydane później niż 22 października – stwierdziła w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl aktywistka pro-life Kaja Godek.

Jak dodała, „przyzwolenie na eugenikę to zgoda na selekcję ludzi na lepszych i gorszych oraz na odmawianie prawa do życia tym, których subiektywnie uzna się za gorszych”.

Zdaniem aktywistki w najbliższym czasie możemy spodziewać się „histerii środowisk feministycznych”.

– Zawsze gdy dzieje się coś dobrego, radykalna lewica próbuje wszystkich wokół zastraszyć. Życie bezbronnych, niewinnych dzieci jest jednak ważniejsze niż feministyczne awantury na ulicach. Ta histeria będzie pokazywała, że stało się coś bardzo dobrego – stwierdziła Godek.

 

 

 


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura