REKLAMA

[VIDEO] Artykuł Onetu? Karabinek GROT nie przegrywa z piaskiem. Eksperci już to testowali

Z serii artykułów portalu onet.pl ma wynikać, iż karabinek GROT jest bronią wadliwą. Do poprzednich artykułów dołączył także ten dotyczący zachowywania się karabinu po zapiaszczeniu. Problem w tym, iż takie testy są już powszechnie znane w Internecie, a eksperci ds. strzelectwa już na ten temat się wypowiadali – oceniając karabinek Grot pozytywnie. Na materiałach video widać jak broń strzela mimo zapiaszczenia.
Karabinek GROT [VIDEO] Artykuł Onetu? Karabinek GROT nie przegrywa z piaskiem. Eksperci już to testowali
Karabinek GROT / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Void Wanderer

„AR-y są czule na zapiaszczoną amunicję. Od razu są zacięcia. GROT-em ćwiczę walki z okna okopu (piasek dookoła broni), magazynki są dorzucane na stanowisko strzelca na ziemię i karabinek chodzi, sam jestem pod wrażeniem. AR-y już nie radzą sobie w takim środowisku. Podobna rzecz ma się z brudnymi ładownicami i śmieciami zabieranym z dna ładownicy z nabojem w magazynku. AR-y zakleszcza mały papierek, czy błotko zabrane przez nabój z ładownicy” – czytamy w opinii eksperta ds. strzelectwa z Szkoły Ognia.

To opinia "Szkoły Ognia", która prowadzi specjalistyczne szkolenia strzeleckie. Ponadto wcześniej ekspert dodał, iż:

„W AR-ach pękają mi części, na razie w GROT-ach nie odnotowałem żadnych awarii broni. GROT-y leżą na deszczu i na śniegu. Nie chowam ich do walizek czy pod dach. Nie ma żadnej rdzy. Broń strzela. Tak w sumie to przy GROTACH na razie nie mam napraw, w BERYLACH to raz padła iglica od 2017 roku. GROT nie jest czuły na amunicję. Niestety, AR-y są. Do GROTÓW używam amunicji BARNAUL, rzekomo ma niszczyć lufę. Jeden z egzemplarzy przekroczył 10K i nadal trzyma celność.”
 

Test z zapiaszczeniem przeprowadził także serwis branżowy MILMAG, gdzie widzimy Grota wsadzonego w górę piachu i ziemi, po czym broń nadal strzela.
 

 

Opublikowany przez Mike Bruszewskiego Wtorek, 26 stycznia 2021

pojawia się pytanie jaki egzemplarz testowała redakcja onet.pl?


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura