[VIDEO] Artykuł Onetu? Karabinek GROT nie przegrywa z piaskiem. Eksperci już to testowali

Z serii artykułów portalu onet.pl ma wynikać, iż karabinek GROT jest bronią wadliwą. Do poprzednich artykułów dołączył także ten dotyczący zachowywania się karabinu po zapiaszczeniu. Problem w tym, iż takie testy są już powszechnie znane w Internecie, a eksperci ds. strzelectwa już na ten temat się wypowiadali – oceniając karabinek Grot pozytywnie. Na materiałach video widać jak broń strzela mimo zapiaszczenia.
Karabinek GROT [VIDEO] Artykuł Onetu? Karabinek GROT nie przegrywa z piaskiem. Eksperci już to testowali
Karabinek GROT / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Void Wanderer

„AR-y są czule na zapiaszczoną amunicję. Od razu są zacięcia. GROT-em ćwiczę walki z okna okopu (piasek dookoła broni), magazynki są dorzucane na stanowisko strzelca na ziemię i karabinek chodzi, sam jestem pod wrażeniem. AR-y już nie radzą sobie w takim środowisku. Podobna rzecz ma się z brudnymi ładownicami i śmieciami zabieranym z dna ładownicy z nabojem w magazynku. AR-y zakleszcza mały papierek, czy błotko zabrane przez nabój z ładownicy” – czytamy w opinii eksperta ds. strzelectwa z Szkoły Ognia.

To opinia "Szkoły Ognia", która prowadzi specjalistyczne szkolenia strzeleckie. Ponadto wcześniej ekspert dodał, iż:

„W AR-ach pękają mi części, na razie w GROT-ach nie odnotowałem żadnych awarii broni. GROT-y leżą na deszczu i na śniegu. Nie chowam ich do walizek czy pod dach. Nie ma żadnej rdzy. Broń strzela. Tak w sumie to przy GROTACH na razie nie mam napraw, w BERYLACH to raz padła iglica od 2017 roku. GROT nie jest czuły na amunicję. Niestety, AR-y są. Do GROTÓW używam amunicji BARNAUL, rzekomo ma niszczyć lufę. Jeden z egzemplarzy przekroczył 10K i nadal trzyma celność.”
 

Test z zapiaszczeniem przeprowadził także serwis branżowy MILMAG, gdzie widzimy Grota wsadzonego w górę piachu i ziemi, po czym broń nadal strzela.
 

 

Opublikowany przez Mike Bruszewskiego Wtorek, 26 stycznia 2021

pojawia się pytanie jaki egzemplarz testowała redakcja onet.pl?


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe