Pierwsza decyzja sądu ws. Daniela Obajtka i "GW"! Wydano zabezpieczenie: "Artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje"

W sprawie, którą wytoczyłem GW, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zabezpieczenie. Sąd stwierdził, że „artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie” naruszające moje dobra osobiste. Koniec kłamstw i pomówień!
- poinformował na Twitterze Daniel Obajtek publikując list od Sądu Okręgowego w Warszawie. Z listu dowiadujemy się, że sąd postanawia udzielić zabezpieczenia roszczenia Daniela Obajtka poprzez umieszczenie przez pozwanego red. Jarosława Kurskiego wzmianki o toczącym się postępowaniu w treści rzeczonego materiału prasowego o treści:
Niniejszy artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie mogące naruszać dobra osobiste Daniela Obajtka. Jest on przedmiotem sporu w postępowaniu o ochronę dóbr osobistych, które toczy się przed Sądem Okręgowym w Warszawie i jest publikowane jako zabezpieczenie udzielone przez Sąd na czas trwania procesu
- wzmianka musi zostać opublikowana w terminie 2 dni kalendarzowych od dnia doręczenia przez Sąd postanowienia w tym przedmiocie, przy czym wzmianka ma zostać opublikowana tą sama czcionką i rozmiarem co tytuł materiału prasowego, kolorem czerwonym na białym tle w ramce o czarnym obramowaniu i szerokości tożsamej co tytuł materiału prasowego, bez zastosowania jakichkolwiek zabiegów formalnych i treściowych umniejszających znaczenie, rangę i powagę zamieszczonej wzmianki.
W sprawie, którą wytoczyłem GW, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zabezpieczenie. Sąd stwierdził, że „artykuł może zawierać nieprawdziwe informacje i bezpodstawne sugestie” naruszające moje dobra osobiste. Koniec kłamstw i pomówień! pic.twitter.com/r7YO52cDX1
— Daniel Obajtek (@DanielObajtek) March 30, 2021