REKLAMA

„Jarosław Kaczyński uderzył pięścią w stół”. Mocne słowa europosła PiS

Prezes Kaczyński powiedział co jest alternatywą dla uspokojenia sytuacji w koalicji. Alternatywą są przyśpieszone wybory. I myślę, że po tym jasnym przesłaniu my wszyscy będziemy dążyli do uspokojenia sytuacji – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
 „Jarosław Kaczyński uderzył pięścią w stół”. Mocne słowa europosła PiS
fot. Flickr/ Kancelaria Sejmu/Aleksander Zieliński; CC BY 2.0


Prowadzący „Newsroom” WP Patrycjusz Wyżga w rozmowie z eurodeputowanym PiS Ryszardem Czarneckim zażartował, że „zważając na jego sympatię wobec europosła, martwi się o przyszłość Zjednoczonej Prawicy”.

– Troska, którą pan ocieka, skłania mnie do stwierdzenia, żeby pan się nie martwił. Będzie wszystko dobrze. Leci z nami pilot. Właśnie pilot uderzył w stół – odparł Czarnecki.

Jak zaznaczył, „prezes Kaczyński powiedział co jest alternatywą dla uspokojenia sytuacji w koalicji”. – Alternatywą są przyśpieszone wybory. I myślę, że po tym jasnym przesłaniu my wszyscy będziemy dążyli do uspokojenia sytuacji – dodał.

Zapytany o ostatnie słowa prezesa PiS, który krytycznie wypowiedział się na temat współpracy z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, Czarnecki stwierdził, że „faktem jest, że Solidarna Polska pozycjonuje się na prawo od Prawa i Sprawiedliwości”.

– Na pewno jest to szczere, ale jest to próba zagospodarowania elektoratu, który uważnie patrzy na to, co robi Konfederacja. Ale skoro przez kilka lat pozwalaliśmy „hasać” wicepremierowi Gowinowi, to nie możemy odbierać tego prawa Ziobrze – uważa polityk.

 


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura