Zaskoczeni? Dziennikarz który ujawnił sprawę machinacji CNN przy wyborach w USA, zbanowany na Twitterze

Dziennikarz śledczy i szef Projectu Veritas – James O’Keefe został zbanowany na twitterze. W ostatnim czasie ujawnił on taśmę, na której nagrali dyrektora technicznego stacji CNN Charliego Chestera, który - potajemnie sfilmowany - miał przyznać się, że podczas prezydenckiej kampanii wyborczej jego redakcja celowo stawiała Donalda Trumpa w złym świetle.
James O'Keefe Zaskoczeni? Dziennikarz który ujawnił sprawę machinacji CNN przy wyborach w USA, zbanowany na Twitterze
James O'Keefe / projectveritas.com

„Powiem to w 100 procentach. I wierzę w to w 100 procentach, że gdyby nie CNN, nie wiem, czy Trump zostałby zdjęty z urzędu” – słyszeliśmy w nagraniu opublikowanym przez Project Veritas.

Jak się okazuje O’Keefe nie będzie już mógł dzielić się z Internautami swoimi śledczymi materiałami – przynajmniej na twitterze, gdzie został permanentnie zbanowany. Jak podaje „Forbes” Twitter na stałe zbanował dziennikarza śledczego oskarżając go o naruszenie zasad dotyczących spamu, zakazu użytkowania fałszywych kont i manipulacji na ich platformie. O sprawie poinformował rzecznik Twittera. O’Keefe od razu zastrzegł, iż planuje pozwać Twittera za zniesławienie.

„To nieprawda [co mówią – przyp.red], to zniesławienie i zapłacą za to” – stwierdził O’Keefe w oświadczeniu wysłanym do „Forbes’a”. Co ciekawe, konto Projectu Veritas zostało dwa miesiące temu zawieszone na twitterze. Sam O’Keefie także tracił możliwość publikacji, odwoływał się i znów mógł publikować. Tym razem czeka go stały rozbrat z Twitterem.

Przeczytaj nasz artykuł o sprawie nagrania na:
https://www.tysol.pl/a64167-USA-Burza-w-sieci-po-opublikowanych-nagraniach-z-ukrytej-kamery-Naszym-celem-bylo-usuniecie-Trumpa?fbclid=IwAR3tacNNZ-LoxtO-Zbl-0_PFL3O-20xVAbFo_QPFMd2hrhGjqBWyKcaP9ak

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe