REKLAMA

Ziobro: "Pieniądze z UE należą się Polsce jak psu zupa. Ani kroku w kierunku federalizacji UE!"

“Jesteśmy za tymi pieniędzmi (z unijnego Funduszu Odbudowy - red.), bo one należą się Polsce, jak psu zupa. Kiedy przystępowaliśmy do Unii Europejskiej podpisaliśmy traktat, w którym my otworzyliśmy nasz 40-milionowy rynek, a oni dają nam dopłaty, by wyrównać szansę” - powiedział na antenie “Polsat News” minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zbigniew Ziobro w programie
Zbigniew Ziobro w programie "Graffiti_PN" / Fot. screen - Polsat News

Prezes Solidarnej Polski odniósł się także do sondażu IBRIS przeprowadzonego dla “Wydarzeń”, z którego wynika, że większość Polaków negatywnie ocenia decyzje partii, które opowiedziały się przeciwko ustawie wyrażającej zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.  

Zbigniew Ziobro powiedział, że jego partia ma własny program, który zaprezentowała w czasie wyborów: “mówiliśmy wówczas, że ani kroku jeśli chodzi o kierunek oddawania kompetencji polskiego państwa organom europejskim, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Ani kroku w kierunku federalizacji UE” - powiedział. 

“Mówiliśmy też, że nie będziemy się zgadzać na zmiany w zakresie transformacji energetycznej, które miałyby następować gwałtownie. Jesteśmy oczywiście otwarci na ekologiczne rozwiązania, ale muszą być podejmowane i prowadzone z głową tak, aby nagle nie likwidować polskiej energetyki węglowej” - dodał. 

Minister Sprawiedliwości podkreślał, że jego ugrupowanie nie ma zamiaru opuścić koalicji rządzącej: "Jeżeli wyszlibyśmy z tego rządu, to oznaczałoby, że w przyszłości będzie rząd SLD, Lewica, Platforma i Hołownia, czyli partie, które chcą jeszcze więcej Europy w Europie, jeszcze bardziej chcą oddawać kompetencje Polski na rzecz Unii Europejskiej, którzy są zapatrzeni w Bruksele (…) Gdybyśmy wyszli z rządu i doprowadzili do przejęcia władzy przez tamte środowiska to byłoby jeszcze gorzej".


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura