REKLAMA

Ze Zjednoczonej Prawicy odejdzie nawet 20 posłów? Zaskakujące słowa Maksymowicza

W czwartek prof. Wojciech Maksymowicz poinformował, że dołączy do partii Szymona Hołowni Polska 2050. Na antenie TOK FM zapytano go, czy znajdzie się jeszcze ktoś, kto może odejść ze Zjednoczonej Prawicy.
Prof. Wojciech Maksymowicz Ze Zjednoczonej Prawicy odejdzie nawet 20 posłów? Zaskakujące słowa Maksymowicza
Prof. Wojciech Maksymowicz / Fot. Youtube/Szymon Hołownia

– Spodziewam się kolejnych odejść. Myślę, że od kilku do 20 (osób – red.) pewnie by się znalazło – ocenił były poseł Porozumienia na antenie TOK FM.

– Nie wiem, czy każdy będzie miał odwagę przejść taką "ścieżkę zdrowia", którą ja przechodzę. Kiedy rzuca się we mnie kalumnie, wyciąga donosicieli. Ktoś próbuje kogoś zniszczyć i wymyśla, że mordowałem ludzkie płody, które krzyczały, żeby tego nie robić. To jakiś kompletny odjazd – powiedział prof. Maksymowicz.

Powiedział też, że w Zjednoczonej Prawicy jest wielu porządnych ludzi – Jednak tam działa presja potrzeby bycia wiernym naczelnikowi państwa - ocenił.

Polityk był również pytany o to, dlaczego dołączył do Szymona Hołowni, a nie do Platformy Obywatelskiej.

– Dzwonili koledzy, ale ja znam PO i jej pewien rodzaj zgranej retoryki. Trudno się tej partii odnaleźć w obecnej sytuacji. Z kolei Hołownia jest omnipotencjalny, to nowy projekt. Widać tam to pospolite ruszenie młodych ludzi i nadzwyczaj nowoczesne podejście. Wszystko jest w internecie, nie trzeba udawać biur ze szkoła i betonu. To trochę przypomina mi to poruszenie z kawiarni (Niespodzianka) na placu Konstytucji w czasach Okrągłego Stołu - tłumaczył były poseł Porozumienia.

Lider Polski 2050 zachęcał przy okazji transferu do jego ugrupowania prof. Maksymowicza, aby inni politycy Zjednoczonej Prawicy również poszli w jego ślady.

-Gorąco zachęcam dzisiaj wszystkich tych, którzy w obozie ZP się wahają: nie wahajcie się. To jest ten moment, żeby te wartości, dla których szliście do polityki, urzeczywistniać - zaapelował Hołownia.

 

 

Wojciech Maksymowicz jest neurochirurgiem. W latach 1997–1999 był ministrem zdrowia i opieki społecznej w rządzie Jerzego Buzka, a w latach 2019–2020 wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura