REKLAMA

Gowin połączy siły z Hołownią? "Musi zobaczyć na ile został wykrwawiony"

– On nam nie spędza snu z powiek. Nie jest tak, że ja się budzę każdego dnia i zastanawiam się: mój Boże, czy Jarosław Gowin już się określił – zapewniał Szymon Hołownia, pytany o ewentualną współpracę z Porozumieniem.
Lider Polska 2050 Szymon Hołownia Gowin połączy siły z Hołownią?
Lider Polska 2050 Szymon Hołownia / Wirtualna Polska

W programie „Newsroom WP” lider Polska 2050 został zapytany o ewentualną współpracę swojego ugrupowania z Porozumieniem Jarosława Gowina.

– Jarosław Gowin jest w tej chwili w trudnym momencie, na jakimś zakręcie politycznym, w którym (…) musi oszacować straty, które wyrządził mu Bielan, musi zobaczyć na ile został "wykrwawiony", ile szabel ma w różnych wariantach – odpowiedział dziennikarzowi Hołownia.

Jednocześnie polityk dodał, że jeśli kiedyś "uda mu się porozmawiać z Jarosławem Gowinem, to będziemy się nad tym zastanawiać". 

Decyzja Jarosława Gowina

– Jarosław Gowin jest człowiekiem, który bardzo ostrożnie kontaktuje się z inną stroną sceny politycznej, bo wie, co mu tamci (PiS - red.) zrobią – stwierdził dalej Hołownia.

– Natomiast nam on nie spędza snu z powiek. Nie jest tak, że ja się budzę każdego dnia i zastanawiam się: mój Boże, czy Jarosław Gowin już się określił i czy dołączy do Polska 2050? – zapewnił jednocześnie polityk.

– Jak on wreszcie powie, po której stronie chce być, jak on wreszcie się zdecyduje, jaką politykę chce robić, jak wreszcie się zdecyduje, czy chce razem ze Zjednoczoną Prawicą odejść do historii czy może historię Polski tworzyć – to będziemy mieli o czym rozmawiać. Na razie tej rozmowy nie ma – podsumował lider Polski 2050.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura