REKLAMA

Rosyjska korweta na polskich wodach terytorialnych? Jest reakcja Dowództwa Operacyjnego

Jako nieprawdziwą Ministerstwo Obrony Narodowej określiło w sobotę informację, jakoby rosyjska korweta przekroczyła polskie wody terytorialne.
 Rosyjska korweta na polskich wodach terytorialnych? Jest reakcja Dowództwa Operacyjnego
/ Ministry of Defence of the Russian Federation/Creative Commons Attribution 4.0

"Fake news! Stwierdzone zobrazowanie naruszenia polskich granic morskich w komercyjnym systemie jest nieprawdą. Informacja tylko i włącznie jednoźródłowa i niewiarygodna. Nasze systemy obserwacyjne nie potwierdzają takiego zdarzenia" – podano w sobotę rano na Twitterze Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Wpis podało dalej Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

 

News o rosyjskim okręcie

Serwis Onet napisał, że informacja o wkroczeniu na polskie wody terytorialne okrętu należącego do rosyjskiej marynarki wojennej obiegła w sobotę rano media społecznościowe.

Według portali nawigacyjnych, śledzących jednostki na całym świecie, korweta "Stojkij" rosyjskiej marynarki wojennej w nocy z piątku na sobotę weszła na polskie wody terytorialne (około 5 km od Helu). Informację na ten temat udostępnił na Twitterze Mariusz Marszałkowski, dziennikarz portalu Biznes Alert.

 

 

Onet podał, że obecnie przy nabrzeżu w Gdyni zacumować ma około 40 jednostek z 18 krajów, które biorą udział w międzynarodowych manewrach wojskowych NATO Baltops. Manewry potrwają od 6 do 18 czerwca.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura