"Czy jego zdaniem aborcja jest prawem człowieka?". Absurdalny wpis Spurek

Prof. Marcin Wiącek jest wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej, PSL, Lewicy, Polski 2050, koła Polskie Sprawy i posłów niezrzeszonych na RPO. Kandydaturę prawnika poprali także posłowie Porozumienia Jarosława Gowina, odmawiając w ten sposób poparcia dla kandydatki PiS na to stanowisko – niezależnej senator Lidii Staroń. CZYTAJ WIĘCEJ
LGBT, aborcja i TK
Entuzjazmu opozycji wobec prof. Wiącka nie podziela jednak znana z zaangażowania w walkę o prawa środowisk LGBT europosłanka Zielonych Sylwia Spurek.
"Czy ktoś zna poglądy kandydata opozycji na RPO prof. M. Wiącka w sprawie systemowej dyskryminacji osób LGBTI w PL? Czy jego zdaniem aborcja jest prawem człowieka?" – wymienia swoje wątpliwości Spurek.
Czy ktoś zna poglądy kandydata opozycji na RPO prof. M. Wiącka w sprawie systemowej dyskryminacji osób LGBTI w PL? Czy jego zdaniem aborcja jest prawem człowieka? Czy jest za zamykaniem ferm przemysłowych? Czy w jego ocenie TKJP to jeszcze Trybunał Konstytucyjny? 🤷🏻♀️
— Sylwia Spurek (@SylwiaSpurek) June 9, 2021
"Czy jest za zamykaniem ferm przemysłowych? Czy w jego ocenie TKJP to jeszcze Trybunał Konstytucyjny?" – pyta dalej europosłanka.
Kandydatura prof. Wiącka
Prof. Marcin Wiącek jest dr. habilitowanym, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikiem Zakładu Praw Człowieka na Wydziale Prawa UW.
– To kandydat ponad polityczny, niepartyjny, akademicki kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich – tłumaczył na konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz.
– Ma ponad sto publikacji dotyczących prawa konstytucyjnego, praw człowieka, praw obywatela – dodał prezentując kandydaturę prawnika lider PSL.