"Czy jego zdaniem aborcja jest prawem człowieka?". Absurdalny wpis Spurek

Europosłanka Zielonych Sylwia Spurek ma wątpliwości wobec kandydata opozycji na Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Marcina Wiącka.
Europoseł Zielonych Sylwia Spurek
Europoseł Zielonych Sylwia Spurek / YouTube/dr. Sylwia Spurek

Prof. Marcin Wiącek jest wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej, PSL, Lewicy, Polski 2050, koła Polskie Sprawy i posłów niezrzeszonych na RPO. Kandydaturę prawnika poprali także posłowie Porozumienia Jarosława Gowina, odmawiając w ten sposób poparcia dla kandydatki PiS na to stanowisko – niezależnej senator Lidii Staroń. CZYTAJ WIĘCEJ

LGBT, aborcja i TK

Entuzjazmu opozycji wobec prof. Wiącka nie podziela jednak znana z zaangażowania w walkę o prawa środowisk LGBT europosłanka Zielonych Sylwia Spurek.

"Czy ktoś zna poglądy kandydata opozycji na RPO prof. M. Wiącka w sprawie systemowej dyskryminacji osób LGBTI w PL? Czy jego zdaniem aborcja jest prawem człowieka?" – wymienia swoje wątpliwości Spurek.

 

 

"Czy jest za zamykaniem ferm przemysłowych? Czy w jego ocenie TKJP to jeszcze Trybunał Konstytucyjny?" – pyta dalej europosłanka.

Kandydatura prof. Wiącka

Prof. Marcin Wiącek jest dr. habilitowanym, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikiem Zakładu Praw Człowieka na Wydziale Prawa UW.

– To kandydat ponad polityczny, niepartyjny, akademicki kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich – tłumaczył na konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Ma ponad sto publikacji dotyczących prawa konstytucyjnego, praw człowieka, praw obywatela – dodał prezentując kandydaturę prawnika lider PSL.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe