Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Stanisława Celińska - Więcej dziękuję, niż proszę

- Życie dostarczyło mi trochę problemów i musiałam je rozwiązać. Miałam wokół siebie wielu mądrych ludzi, którzy mi dobrze doradzali. Nie mówiąc już o Boskiej Opatrzności – mówi w rozmowie tygodnika z „Tygodnikiem Solidarność” Stanisława Celińska.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie ze Stanisławą Celińską? 

 Czasami czuję się w obowiązku zwrócić to, co inni mi przekazali. Poszłam tym tropem na mojej płycie „Atramentowa”. Ludzie zaczęli mnie prosić o to, żebym napisała jakieś utwory. Zrozumiałam wtedy, że ta terapia ludziom jest potrzebna. Zresztą mnie też. Jeżeli śpiewam piosenki budujące, to nie tylko budują ludzi, którzy ich słuchają, ale mnie też. Wtedy na siebie też działam terapeutycznie. W obecnym świecie trudno o ideały i o autorytety. Czasami wystarczy jedno proste słowo, żeby podnieść ludzi na duchu. Jest straszny natłok informacji z wielu stron, który inicjują media. Ludzie się w tym gubią. Ludzie mnie potrzebują. Przychodzą do mnie po koncertach. Czuję to i wiem o tym. To jest rodzaj pewnej misji.  

 

O strategicznych wyborach PiS-u pisze Jakub Pacan. 


Największe problemy PiS nie wynikają w pierwszym rzędzie z tarć koalicyjnych, choć to równie trudne. Jednym z najważniejszych wyzwań strategicznych stojących przed partią PiS jako partii konserwatywnej jest postępująca szybko w naszym kraju dechrystianizacja. Drugie wyzwanie to ekspansja ideowa Unii.

Od początku swoich rządów PiS musiał się zmagać z problemami przychodzącymi z zewnątrz i tymi wewnętrznymi. Jednak ta partia coraz częściej będzie musiała się mierzyć z problemami wewnętrznymi przychodzącymi z zewnątrz. Chodzi o dokonujące się na naszych oczach zmiany kulturowe i cywilizacyjne, które są największym wyzwaniem właśnie dla partii konserwatywnych, tradycjonalistycznych i chrześcijańskich. Liberałowie z PO i Lewica nie mają z tym takiego problemu, oni tym zmianom sprzyjają i chcą na nich korzystać. Sytuacja PiS jest o wiele bardziej skomplikowana. Jarosław Kaczyński chce, by PiS było partią głównego nurtu w wymiarze europejskim, a jednocześnie chce zachować model prawicowości, o której w Europie już dawno zapomnieli. PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, to balansowanie staje się coraz trudniejsze, choć polityczni wrogowie i złośliwcy niesłusznie twierdzą, że PiS sam zepchnął się w odmęty populizmu. 


O „Tajemniczej śmierci ikony” pisze  Aleksander Żywczyk


John McAfee lubił o sobie mówić, że jest nerdem, choć tak naprawdę był jednym z najbogatszych i najbardziej znanych w świecie ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj programu antywirusowego z jego nazwiskiem w logo używa ponad pół miliarda ludzi i firm na całym świecie, chociaż sam twórca wielokrotnie zapewniał z uśmiechem, że program jest tak denerwujący, że sam musiał go odinstalować. 
John McAfee, ikona informatyki, pierwszy temat memów i ojciec – jak sam się przyznawał – 46 dzieci, leży na stole sekcyjnym hiszpańskiego koronera po samobójczej (w co wątpią miliony internautów) śmierci w więzieniu w Barcelonie.

 


Przed rocznicą mordu w Jedwabnem z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem rozmawia Mateusz Kosiński 

 Formalnie spór toczy się o sprawstwo główne zbrodni: czy Polacy ją popełnili, czy Niemcy. Ale sporu naukowego sensu stricto nie ma, spór naukowy bowiem powinien być o prawdę. A strona przeciwna odrzuca absolutnie, że coś takiego jak prawda istnieje. Jeśli tak, to odrzucają istnienie nauki, której przecież celem jest ustalać prawdę. I tak z jednej strony mamy tradycyjne dociekania naukowe empiryczne i logocentryczne w poszukiwaniu prawdy; z drugiej strony są postmodernizm, teoria krytyczna (critical theory) oraz lewacka propaganda w formie pedagogiki wstydu, którą uprawiają media na Zachodzie i w znacznym stopniu w kraju.

A co jeszcze w numerze?

- "Wizytówka całego związku" - Konrad Wernicki podsumowuje 32. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 


- "Ostrołęka - decyzja GK Orlen" - Teresy Wójcik
- "Kierowcy, trzymajcie się ze kieszenie" - Aleksander Żywczyk o wzroście cen ropy naftowej 
- "Nośnikiem komunikacji chrześcijańskiej jest ewangelia" - Jakub Pacan rozmawia z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem 
- "Projekt o charakterze dalekobieżnym" Mateusz Kosiński rozmawia z Piotrem Wiesławem Rudzkim 
- "Zagubiony" Paweł Gabryś-Kurowski recenzuje film "Ojciec" 
- "Plan zdobycia Marsa zostaje" Aleksander Żywczyk o planach firmy SpaceX 
- "Bezbożnicy przeciw chrześcijaństwu" prof. Marek Jan Chodakiewicz
- "Zaczęło się w Świdniku" Barbary Michałowskiej 
- "Podwyżki w ochronie zdrowia już w lipcu" Marcina Koziestańskiego 
- "Zatrzymać miejsca pracy" Marcin Krzeszowiec o Walnym Zebraniu Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego
- "Odszedł strażnik interesu ludzi pracy" ostatnie pożegnanie Wojciecha Grzeszka 
- W dziale sport: Łukasz Bobruk o transferze Karola Fila a Barbara Michałowska pisze o "Wielkich nieobecnych w Tokio" 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dramat w Niemczech. Polka wśród ofiar śmiertelnych z ostatniej chwili
Dramat w Niemczech. Polka wśród ofiar śmiertelnych

47-letnia Polka jest jedną z ofiar śmiertelnych wypadku autobusowego, do którego doszło w środę na autostradzie A9 w pobliżu Lipska na wschodzie Niemiec. Policja przekazała w czwartek informacje na temat tożsamości trzech spośród czterech osób zabitych w wypadku.

Dziwne zachowanie Kołodziejczaka na spotkaniu z Ukraińcami. Jest reakcja wiceministra z ostatniej chwili
Dziwne zachowanie Kołodziejczaka na spotkaniu z Ukraińcami. Jest reakcja wiceministra

W środę i w czwartek przedstawiciele resortów infrastruktury, funduszy, rozwoju, finansów, aktywów państwowych oraz rolnictwa uczestniczyli w spotkaniach ze stroną ukraińską. W sieci Ukraińcy opublikowali zdjęcie z nietypową pozą Michała Kołodziejczaka. Jest reakcja wiceministra.

Zełenski: Nie mamy już prawie artylerii z ostatniej chwili
Zełenski: Nie mamy już prawie artylerii

Rosja na 100 proc. wykorzystuje przerwę we wsparciu USA dla Ukrainy; nie mamy już prawie w ogóle artylerii - powiedział w wyemitowanym w czwartek wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Ostrzegł, że bez amerykańskiego wsparcia Ukraina przegra, a wojna bardzo szybko może "przyjść do Europy".

Dramatyczne wyznanie Zbigniewa Ziobry z ostatniej chwili
Dramatyczne wyznanie Zbigniewa Ziobry

"Choroba bardzo przyspieszyła. W ciągu miesiąca schudłem 10 kilogramów, pojawiły się bardzo mocne bóle i towarzyszył mi coraz większy problem z głosem" - powiedział w programie "Debata Dnia" o stanie swojego zdrowia Zbigniew Ziobro.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Przez 10 lat Polak nominował do Nobla z fizyki Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Przez 10 lat Polak nominował do Nobla z fizyki

Przez ponad 10 lat Polak formalnie nominował do Nagród Nobla z fizyki! To pierwszy przypadek, gdy opinia publiczna się o tym dowiaduje.

Były minister Tuska zaatakował Dominika Tarczyńskiego: Bedzie miał proces z ostatniej chwili
Były minister Tuska zaatakował Dominika Tarczyńskiego: "Bedzie miał proces"

Były minister finansów, Jan Vincent Rostowski zaatakował na Twitterze [X] Dominika Tarczyńskiego. "Będzie miał proces za publikowanie obrzydliwych fake newsów" - odpowiada europoseł Prawa i Sprawiedliwości

Adam Bodnar powinien podać się do dymisji z ostatniej chwili
"Adam Bodnar powinien podać się do dymisji"

Radosław Fogiel, poseł PiS uważa, że służby złamały prawo, wchodząc do domu b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Jak mówił w czwartek w Studiu PAP, w jego ocenie prokurator Marzena Kowalska i szef MS Adam Bodnar powinni za to ponieść odpowiedzialność i podać się do dymisji.

Ukraińcy opublikowali specyficzne zdjęcie Kołodziejczaka. Zachowywał się dziwnie. Wybiegał z pokoju, pociągał nosem z ostatniej chwili
Ukraińcy opublikowali specyficzne zdjęcie Kołodziejczaka. "Zachowywał się dziwnie. Wybiegał z pokoju, pociągał nosem"

W środę i w czwartek przedstawiciele resortów infrastruktury, funduszy, rozwoju, finansów, aktywów państwowych oraz rolnictwa uczestniczyli w spotkaniach ze stroną ukraińską. W sieci Ukraińcy opublikowali zdjęcie z nietypową pozą Michała Kołodziejczaka.

Zastępca Bodnara: Co Pan zamierza zrobić Panie Ministrze? Wiadomości
Zastępca Bodnara: Co Pan zamierza zrobić Panie Ministrze?

Dziś opinią publiczną wstrząsnęły fakty przedstawione w artykule Patryka Słowika "Sienkiewicz, Wrzosek, Wolne Sądy i wniosek. Jak prokurator walczyła o wolne media". Neoprokuratura opublikowała komunikat o tym, że zajmuje się opisanym w artykule wątkami. Do sprawy odniósł się również prokurator Michał Ostrowski, powołany za czasów Zbigniewa Ziobry, ale pełniący nadal obowiązki, zastępca Prokuratora Generalnego. Prokuratorem Generalnym, wbrew zapowiedziom rozdzielenia tych funkcji, jest obecnie minister sprawiedliwości Adam Bodnar.

Rosyjski myślwiec zestrzelony z ostatniej chwili
Rosyjski myślwiec zestrzelony

Rosyjski myśliwiec Su-35 runął w czwartek do morza w pobliżu Sewastopola na okupowanym przez Rosję Krymie; według wstępnych doniesień pilot przeżył, a maszyna mogła zostać zestrzelona omyłkowo przez rosyjską obronę przeciwlotniczą - podało Radio Swoboda.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Stanisława Celińska - Więcej dziękuję, niż proszę

- Życie dostarczyło mi trochę problemów i musiałam je rozwiązać. Miałam wokół siebie wielu mądrych ludzi, którzy mi dobrze doradzali. Nie mówiąc już o Boskiej Opatrzności – mówi w rozmowie tygodnika z „Tygodnikiem Solidarność” Stanisława Celińska.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie ze Stanisławą Celińską? 

 Czasami czuję się w obowiązku zwrócić to, co inni mi przekazali. Poszłam tym tropem na mojej płycie „Atramentowa”. Ludzie zaczęli mnie prosić o to, żebym napisała jakieś utwory. Zrozumiałam wtedy, że ta terapia ludziom jest potrzebna. Zresztą mnie też. Jeżeli śpiewam piosenki budujące, to nie tylko budują ludzi, którzy ich słuchają, ale mnie też. Wtedy na siebie też działam terapeutycznie. W obecnym świecie trudno o ideały i o autorytety. Czasami wystarczy jedno proste słowo, żeby podnieść ludzi na duchu. Jest straszny natłok informacji z wielu stron, który inicjują media. Ludzie się w tym gubią. Ludzie mnie potrzebują. Przychodzą do mnie po koncertach. Czuję to i wiem o tym. To jest rodzaj pewnej misji.  

 

O strategicznych wyborach PiS-u pisze Jakub Pacan. 


Największe problemy PiS nie wynikają w pierwszym rzędzie z tarć koalicyjnych, choć to równie trudne. Jednym z najważniejszych wyzwań strategicznych stojących przed partią PiS jako partii konserwatywnej jest postępująca szybko w naszym kraju dechrystianizacja. Drugie wyzwanie to ekspansja ideowa Unii.

Od początku swoich rządów PiS musiał się zmagać z problemami przychodzącymi z zewnątrz i tymi wewnętrznymi. Jednak ta partia coraz częściej będzie musiała się mierzyć z problemami wewnętrznymi przychodzącymi z zewnątrz. Chodzi o dokonujące się na naszych oczach zmiany kulturowe i cywilizacyjne, które są największym wyzwaniem właśnie dla partii konserwatywnych, tradycjonalistycznych i chrześcijańskich. Liberałowie z PO i Lewica nie mają z tym takiego problemu, oni tym zmianom sprzyjają i chcą na nich korzystać. Sytuacja PiS jest o wiele bardziej skomplikowana. Jarosław Kaczyński chce, by PiS było partią głównego nurtu w wymiarze europejskim, a jednocześnie chce zachować model prawicowości, o której w Europie już dawno zapomnieli. PiS chce zjeść ciastko i mieć ciastko, to balansowanie staje się coraz trudniejsze, choć polityczni wrogowie i złośliwcy niesłusznie twierdzą, że PiS sam zepchnął się w odmęty populizmu. 


O „Tajemniczej śmierci ikony” pisze  Aleksander Żywczyk


John McAfee lubił o sobie mówić, że jest nerdem, choć tak naprawdę był jednym z najbogatszych i najbardziej znanych w świecie ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj programu antywirusowego z jego nazwiskiem w logo używa ponad pół miliarda ludzi i firm na całym świecie, chociaż sam twórca wielokrotnie zapewniał z uśmiechem, że program jest tak denerwujący, że sam musiał go odinstalować. 
John McAfee, ikona informatyki, pierwszy temat memów i ojciec – jak sam się przyznawał – 46 dzieci, leży na stole sekcyjnym hiszpańskiego koronera po samobójczej (w co wątpią miliony internautów) śmierci w więzieniu w Barcelonie.

 


Przed rocznicą mordu w Jedwabnem z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem rozmawia Mateusz Kosiński 

 Formalnie spór toczy się o sprawstwo główne zbrodni: czy Polacy ją popełnili, czy Niemcy. Ale sporu naukowego sensu stricto nie ma, spór naukowy bowiem powinien być o prawdę. A strona przeciwna odrzuca absolutnie, że coś takiego jak prawda istnieje. Jeśli tak, to odrzucają istnienie nauki, której przecież celem jest ustalać prawdę. I tak z jednej strony mamy tradycyjne dociekania naukowe empiryczne i logocentryczne w poszukiwaniu prawdy; z drugiej strony są postmodernizm, teoria krytyczna (critical theory) oraz lewacka propaganda w formie pedagogiki wstydu, którą uprawiają media na Zachodzie i w znacznym stopniu w kraju.

A co jeszcze w numerze?

- "Wizytówka całego związku" - Konrad Wernicki podsumowuje 32. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 


- "Ostrołęka - decyzja GK Orlen" - Teresy Wójcik
- "Kierowcy, trzymajcie się ze kieszenie" - Aleksander Żywczyk o wzroście cen ropy naftowej 
- "Nośnikiem komunikacji chrześcijańskiej jest ewangelia" - Jakub Pacan rozmawia z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem 
- "Projekt o charakterze dalekobieżnym" Mateusz Kosiński rozmawia z Piotrem Wiesławem Rudzkim 
- "Zagubiony" Paweł Gabryś-Kurowski recenzuje film "Ojciec" 
- "Plan zdobycia Marsa zostaje" Aleksander Żywczyk o planach firmy SpaceX 
- "Bezbożnicy przeciw chrześcijaństwu" prof. Marek Jan Chodakiewicz
- "Zaczęło się w Świdniku" Barbary Michałowskiej 
- "Podwyżki w ochronie zdrowia już w lipcu" Marcina Koziestańskiego 
- "Zatrzymać miejsca pracy" Marcin Krzeszowiec o Walnym Zebraniu Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego
- "Odszedł strażnik interesu ludzi pracy" ostatnie pożegnanie Wojciecha Grzeszka 
- W dziale sport: Łukasz Bobruk o transferze Karola Fila a Barbara Michałowska pisze o "Wielkich nieobecnych w Tokio" 



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe